Chcete sa dozvedieť viac o tom, čo vás zaujíma? Napíšte nám váš tip.

Kyslá kapusta ako vitamínová bomba

Napísal dňa 3. apríl 2014

V čom je taká unikátna? Možno že aj vy ju zaradíte do svojho jedálnička.

Už od nepamäti sú jej pripisované jedinečné účinky a je doslova vitamínovou bombou” pre naše telo. Je hlavným zdrojom vitamínov a tým teda zabezpečuje našu obranyschopnosť. Čo by sme však mali vedieť je, že kúpená v obchode nie vždy býva taká zdraviu prospešná a nemusí tiež obsahovať toľko vitamínov ako domáca, ktorú by sme si mali preto sami urobiť.

Poklad pre zdraviecabbage
Kyslá kapusta je bohatá na vitamíny C, E, pričom môžeme v nej nájsť aj železo, flór, horčík či draslík a je zdrojom najvhodnejších prírodných probiotík, keďže obsahuje laktobacily a výborným antioxidantom a ničiteľom tuku. Z tohto dôvodu ju ľudia už dávno dali na popredné miesto v rebríčku zdraviu prospešných  surovín. Jej tajomstvo spočíva v množstve hodnotných bioaktívnych látok a zároveň dokáže vyčistiť telo všetkých škodlivín.

Každodenná potravina

Kyslú kapustu je najvhodnejšie jesť surovú, ale nepopierateľné účinky môže mať aj ako šalát. Vďaka vitamínom, ktoré obsahuje, zregeneruje našu mikroflóru, tým, že prečistí steny žalúdka a je taktiež vynikajúcim požieračom tukov a napomáha látkovej výmene. Preto ak chceme schudnúť, je zbytočné sa trápiť drastickými diétami, ale stačí si dopriať každý deň trochu kyslej kapusty.

Dlhoročné štúdie ukázali, že kyslá kapusta aktívne bojuje proti rakovinotvorným bunkám a zlepšuje mozog, nervy, má protizápalové účinky a znižuje hypertenziu.

Úplne je postačujúca dávka asi 200 až 300 gramov kapusty alebo aj jej čerstvej šťavy a dodáme nášmu organizmu potrebné množstvo všetkých  látok pre nás toľko prospešných. A pokiaľ sa nevieme rozhodnúť či červená alebo biele, je to v konečnom dôsledku jedno, ich účinky sú rovnaké, ale v červenej je navyše aj pigment anthokyan, ktorý chráni naše mozgové bunky. Je vhodné spomenúť pár zaujímavostí o tejto surovine. Ako už bolo spomenuté podporuje chudnutie, je vhodná na detoxikáciu, tlmí zápaly, lieči vredy, hemoroidy a surová má 2x viac vitamínu C ako citrón.

Prečo sa rozhodnúť pre domácu?

Aj pri kyslej kapusty platí, že kupovaná často neobsahuje ani polovicu  toho, čo by pravá kapusta obsahovať mala. Testy ukázali, že v kapuste kúpenej v obchode sa nenašlo žiadne množstvo vitamínu C. Ak chceme pre naše zdravie aj niečo urobiť, neváhajme a urobme si vlastnú. Ak sa vám to zdá ťažké, vedzte, že opak je pravdou. Stačí len veľký súdok a prirodzene kapusta.

 

Zdroj: Internet, Foto: sxc.hu

Napíšte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.