Chcete sa dozvedieť viac o tom, čo vás zaujíma? Napíšte nám váš tip.

Únik moču neberte na ľahkú váhu

Napísal dňa 4. máj 2014
Yoga

Chcete sa vyhnúť užívaniu liekov či chirurgickému zákroku pri inkontinencii, teda samovoľnom uvoľňovaní moču? Vyskúšajte jogu.

Inkontinencia je samovoľný, vôľou neovplyvniteľný, nedobrovoľný únik moču alebo stolice a podľa najnovších štúdií nie je len problémom a či výsledkom starnutia.

Vedci z Univerzity v San Franciscu vyvinuli osobitnú odbornú prípravu v precvičovaní panvového dna, ako program pre boj proti úniku moču. “Tento program je vhodný pre všetky ženy, bez ohľadu na ich vek a dokonca aj v prípade problémov v oblasti mobility,” hovorí Alison Huang, jeden z výskumníkov na základe tejto štúdie.

Trvalo to šesť týždňov, počas ktorých ženy náchylné k úniku moču absolvovali tento špecifický program. Podľa výsledkov došlo až k 70 percentnému zníženiu úniku moču.

Myslíme si, že to je dobrá príležitosť pre ženy, ktoré používajú jogu a tým získavajú väčšiu kontrolu nad svojimi svalmi panvového dna,“ hovorí Alison Huang. Treba ale pripomenúť, že ženy by mali byť opatrné, nakoľko nie všetky formy jogy sú vhodné. Ak uvažujete o podobných cvikoch, určite sa obráťte na odborníka.

Foto: sxc.hu, UCSF

Napíšte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.