Chcete sa dozvedieť viac o tom, čo vás zaujíma? Napíšte nám váš tip.

Hodnotenie na internete

Napísal dňa 1. október 2014

Posledné desaťročie sa dá označiť ako “hodnotiaca doba“. Výrobcovia na svojich stránkach pravidelne vyzývajú svojich klientov na hodnotenie svojich produktov v každej oblasti. Trendy súčasnej doby neobišli ani zdravotníctvo. V minulosti sa skúsenosti medzi ľuďmi podávali výhradne ústne, väčšinou medzi známymi a rodinou. Avšak  doba pokročila, hodnotenia a recenzie sa stali bežnou súčasťou médií.

S internetom prišiel ďalší ohromný posun v celom procese, odporúčania a názory sa presunuli aj do virtuálneho sveta. Odovzdávanie skúseností už sa netýka iba reálnych známych a rodinného kruhu, ale aj virtuálneho priestoru. Diskusie sa presunuli na diskusné fóra, sociálne siete a špecializované portály. A na rozdiel od recenzií v tlači sa na internete môže vyjadriť každý, aj keď nemá dostatočné kompetencie skutočnosť posúdiť. Na slovenskom trhu existuje niekoľko špecializovaných portálov, na ktorých je možné sa vyjadriť s ostatnými užívateľmi internetu o skúsenostiach so svojím lekárom. Ďalej nesmieme zabudnúť, že podobné diskusie vznikajú aj na diskusných fórach na stránkach, ktoré sa venujú zdraviu.

Žijeme v dobe, kedy pacient má možnosť sa vyjadriť o kvalite práce lekára, opačne zase lekár môže využívať portály aj na zistenie názorov pacienta, na jeho prácu, obľúbenosť, individuálny prístup k pacientovi atď. O vzniku “doby hodnotenia“ môžeme len polemizovať. Pre mnohých môžu mať hodnotenia na internete negatívne dôsledky aj napriek dobrým pracovným výsledkom. Na druhej strane, mnohí môžu profitovať za pozitívne prejavy pacientov v hodnotení. Otázkou je, do akej miery sú hodnotenia objektívne.

 

 

 

 

 

Napíšte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.