Chcete sa dozvedieť viac o tom, čo vás zaujíma? Napíšte nám váš tip.

Andulačná terapia ako cesta ku zdraviu

Napísal dňa 7. január 2016

Andulačná terapia už nie je na Slovensku tak neznámym pojmom. Tejto tematike sa nedávno venoval aj Web Zdravia. Viacero zdravotníckych zariadení a množstvo súkromných užívateľov už ocenilo zdravotné účinky tejto metódy, ktorá sa aplikuje na pohodlných lôžkach. Ich jediným distribútorom v rámci Česko – Slovenska je spoločnosť Andullasys, ktorej výhradným zástupcom na Slovensku je PaedDr. Peter Glocko.

Čo Vás na andulačnej terapii zaujalo natoľko, že sa jej tretí rok venujete nielen ako distribútor, ale aj ako školiteľ, konzultant a propagátor.

Motivácií bolo niekoľko. Jednou z nich sú moje viacročné aktivity v oblasti zdravia, kde som postrehol povzbudzujúcu tendenciu, že už aj na Slovensku ľudia podstatne viac dbajú na svoje zdravie a hľadajú aj iné cesty riešenia zdravotných problémov ako len návštevu lekára a pasívne užívanie „chémie“. Andulačná terapia je vo vyspelej Európe uznávaná ako seriózna biofyzikálna metóda, podložená mnohými vedeckými štúdiami, ktoré okrem jej nesporných zdravotných benefitov dokázali, že nemá žiadne vedľajšie účinky – na rozdiel od liekov. Ďalším presvedčivým argumentom bolo pre mňa to, že ide o nemecký produkt priamo v Nemecku aj vyrábaný, čo je samo o sebe zárukou kvality.

PaedDr. Peter Glocko

PaedDr. Peter Glocko

Ako by ste v krátkosti vysvetlili pojem andulačná terapia a ako funguje?

Výraz andulačná terapia alebo zjednodušene andulácia má jazykový pôvod v angličtine a znamená „vytvárať vlny“. Ide o mechanické vibrácie, ktoré sú medicínsky nastavené v takých frekvenciách, aby pôsobili až na bunkovej úrovni. Na toto rozvibrovanie ľudský organizmus reaguje veľmi pozitívne, čo sa prejavuje v zlepšenom metabolizme, v kvalitnejšej látkovej výmene, v lepšej cirkulácií krvi a lymfy, ktorých u ľudí bežná „zabrzdenosť“ spôsobuje únavu a vyvoláva mnohé ochorenia. Andulácia teda výrazne oživuje organizmus a stimuluje jeho regeneračné procesy. A to všetko bez bolesti, stačí si ľahnúť do príjemného lôžka, nastaviť program a v podstate relaxovať.

555555

Zdá sa teda, že andulačná terapia pôsobí na celý organizmus a široké spektrum zdravotných problémov…

Áno, andulácia má na telo a psychiku celostný účinok, čo vyjadruje až 20 programov, ktoré sú v andulačnom lôžku nastavené. Ťažiskovo ide najmä o riešenie akútnych a chronických problémov chrbtice, psychosomatických ťažkostí ako nespavosť, prerušované spanie, stres a vnútorné napätie, ďalej o celkovú detoxikáciu, odstraňovanie opuchov nôh, podporu srdcovo-cievneho systému, stimuláciu čriev pri tráviacich problémoch či cielené odstraňovanie viscerálneho tuku, ktorý nebezpečne obaľuje vnútorné orgány. Andulačné vibrácie ocenia aj športovci, pretože veľmi účinne odplavujú laktáty po akomkoľvek športovom výkone.

Aká je Vaša skúsenosť s pôsobením andulačnej terapie?

Veľmi aktívna. Andulačné lôžko mám, samozrejme, doma, no skúsenosti zbieram od svojich klientov po celom Slovensku a rovnako vo svojom centre zdravia ViaVital, kde anduláciu prevádzkujem. Na základe toho môžem s plnou zodpovednosťou povedať, že andulačná terapia je jednou zo zaručených ciest, ako si upevňovať zdravie či už v zmysle prevencie alebo liečby konkrétnych ochorení.

IMG_20150921_111605

Permanentná starostlivosť o zdravie nie je na Slovensku lacnou záležitosťou. Vedia Slováci do zdravia investovať?

Vedia, ale vždy je to vecou priorít. A zdravie sa ňou, žiaľ, často stáva, až keď ide do tuhého a vtedy na dno peňaženky nehľadíme. Vždy je pre mňa príjemným prekvapením klient, ktorý je takpovediac o krok vpred a zaobstará si andulačné lôžko aj v časoch, keď sa cíti relatívne dobre, lebo vie, že síce zainvestoval, ale tento vklad bude viacnásobne zúročený v podobe jeho telesného zdravia a psychickej pohody.

KONTAKT A OSOBNÉ KONZULTÁCIE

mobil: 0918 730 176

e-mail: glocko@andullasys.cz

www.andullasys.cz