Chcete sa dozvedieť viac o tom, čo vás zaujíma? Napíšte nám váš tip.

Sladené nápoje spôsobujú zubný kaz rovnako ako tie s cukrom

Napísal dňa 23. február 2016

Ak si myslíte, že keď vymeníte sladené nápoje za umelo dosladzované, robíte dobre svojim zubom, ste na omyle.

Vedci zistili, že umelé sladidlá nielen že škodia obehovej sústave, ale narušujú sklovinu a spôsobujú zubný kaz. Cukor podporuje rozvoj bakteriálneho povlaku. Ten potom naruší sklovinu, poškodí zubovinu a spôsobí zubný kaz. Ak teda chcete vzniku zubného kazu predísť, je vhodné znížiť konzumáciu sladkého, vrátane sladených nápojov. Mnohí ľudia sa domnievajú, že keď nahradia cukrom sladené nápoje tekutinami s náhradnými sladidlami, budú mať zuby zdravšie. Opak je ale pravdou!

4555

“Mnoho ľudí netuší, že obmedzením príjmu cukru sa výrazne zníži riziko rozvoja zubného kazu. Ale zmes kyslých látok v niektorých nápojoch a jedlách môže spôsobiť podobné poškodenie a eróziu zuba. K tej dochádza, keď kyslé látky narušia sklovinu na povrchu. V ranej fáze erózie dôjde k stenšeniu vrstiev zubnej skloviny. Keď tento jav pokračuje ďalej a ďalej, môže odhaliť až zubovinu”, vysvetľuje profesor Eric Reynolds z University of Melbourne.

V experimentálnom výskume preukázal, že väčšina limonád narušuje sklovinu o tridsať až päťdesiat percent. Poškodenie zubov vyvolávajú ako sladené limonády, tak tie bez cukru a dokonca aj niektoré ochutené minerálne vody s nízkym pH.

“Pite pokiaľ možno predovšetkým čistú vodu a obmedzte limonády a športové nápoje na minimum. Po jedle a konzumácii kyslých potravín si vypláchnite ústa čistou vodou a počkajte hodinu, potom si vyčistite zuby. Kyslé potraviny zmäkčia sklovinu a jej čistenie ju ešte viac narúša. Pravidelne dvakrát do roka navštívte zubára,” radí profesor Reynolds.

Zdroj: webmd.com, Foto: sxc.hu

 

 

Napíšte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.