Chcete sa dozvedieť viac o tom, čo vás zaujíma? Napíšte nám váš tip.

Nebezpečný pľúcny karcinóm

Napísal dňa 14. september 2016

Rakovina pľúc už predbehla v počte diagnostík rakovinu prsníka u žien v Európe.

Jedná sa o najnovší fenomén v oblasti rakoviny, ktorá má za následok najčastejšie úmrtia žien v Európe, hovoria odborníci. Úmrtnosť na pľúcny karcinóm neustále napreduje a bude mať aj naďalej v najbližších niekoľkých rokoch vzostupný trend, keďže stále pribúdajú v Európe mladé ženy, ktoré už v skorom veku začínajú s fajčením. Vedci odhadujú, že v roku 2015 bude hlavným dôvodom smrti žien v Európe a predbehne tak aj doteraz toľko obávanú rakovinu prsníka. Pre zaujímavosť, v roku 2013 bolo určených 88.541 prípadov rakoviny prsníka a 83.795 pľúcneho karcinómu.

56565

Dr. Carlo La Vechia

Dr. Carlo La Vecchia z Milánskej univerzity spolu so spolupracovníkmi skonfrontoval údaje o výskyte všetkých druhov rakoviny v Európskej únii, pričom sa podrobnejšie zameral na 6 členských štátov únie ako (Francúzsko, Nemecko, Taliansko, Poľsko, Španielsko a Veľká Británia) a taktiež o výskyte jednotlivých druhov rakoviny (žalúdka, čriev, pankreasu atď).

Štúdie preukázali, že aj napriek poklesu úmrtí pacientov na rakovinu má stúpajúcu tendenciu a počet úmrtí na rakovinu pľúc v Európe u žien stále narastá.
Je to naozaj hrozivé. Je to jediný druh rakoviny, pri ktorom sa nedá jednoznačne určiť, že bude v blízkej budúcnosti klesať aj napriek nižšiemu počtu fajčiarok. Pokles môžeme očakávať až okolo roku 2020 alebo 2025″ dodal La Vecchia.

Zdroj: webmd.com, Foto: marionegri.it

Napíšte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.