Chcete sa dozvedieť viac o tom, čo vás zaujíma? Napíšte nám váš tip.

Ženy a labioplastika

Napísal dňa 27. september 2016

Túžba po dokonalom tele môže byť aj veľmi nebezpečná. Hitom poslednej doby na poli plastickej chirurgie sa stávajú omladenie intímnych partií.

Posadnutosť mladistvým vzhľadom v západnej spoločnosti sa zvyšuje. Stále viac ľudí sa uchyľuje k plastickým operáciám. Zatiaľ čo predtým sa väčšina plastických zákrokov týkala omladzovania tváre, teraz sa ľudia čoraz častejšie uchyľujú k operáciám intímnych častí tela. Trendom sa stali zákroky na pohlavných orgánoch – labioplastika (zmenšenie pyskov ohanbia) a injekčné výplne pyskov. Injekčné výplne sú však zákrokom značne riskantným.

Kým labioplastika je nerizikový zákrok, ktorý je navyše mnohokrát nevyhnutný zo zdravotných dôvodov, výplne pyskov sú nové a tiež nie celkom bezpečné. Môže spôsobiť rad zdravotných komplikácií, ako napríklad nervové ochrnutie, krvácanie, opuchy a stratu citlivosti pri sexe.

“Jednoducho povedané, veľa žien chce mladú vagínu. Nepáči sa im esteticky vizáž zvädnutej, roztiahnutej a ovisnutej vagíny a preto kozmetické kožné výplne vnímajú ako záchranu. Keď výplne aplikujete na genitálie, hrozí mnoho rizík,” varuje doktorka Neetu Nirdoshová z najväčšej súkromnej londýnskej nemocnice v Harley Street.

“Extrémne riziko hrozí kvôli tomu, že veľká väčšina nervov a krvných ciev je okolo klitorisu, pyskov a močového otvoru. Vagína môže vyzerať krajšie, ale tie možné komplikácie nestoja za to,” varuje doktorka Nirdoshová.

Zákrok žiadajú predovšetkým staršie ženy majúce mladších partnerov. Väčšina klientiek, ktoré žiadajú úpravu vulvy, trpia telesnou dysmorfiou čo je psychická porucha, kedy človek nedokáže vnímať svoje telo také, aké je. Nemá ho rád a nehodlá sa zmieriť s jeho podobou.

Zdroj: www.womenshealthmag.com, Foto: www.womenshealthmag.com

 

 

 

Napíšte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.