Chcete sa dozvedieť viac o tom, čo vás zaujíma? Napíšte nám váš tip.

Konzultujte svoju diagnózu aj so svetovým odborníkom

Napísal dňa 1. október 2016

Cez Diagnose.me môžete skonzultovať Vašu diagnózu so špičkovými lekármi či na mieru zloženým konzíliom.

Vo svojej dlhoročnej praxi som sa opakovane stretol s pacientmi či už na web stránke alebo v ambulancii, kedy váhali s diagnostickým záverom odborných lekárov. Chápal som ich, nakoľko sa museli vo svojom živote rozhodnúť o dôležitom kroku z dôvodu závažnej diagnózy. Preto ma veľmi oslovila myšlienka slovenských autorov so svetovým projektom o možnosti konzultácie svojej diagnózy on-line so špičkovými odborníkmi z celého sveta.

Kľúčom k úspešnej liečbe je správna diagnóza

Online služba www.diagnose.me združuje viac ako 100 špecialistov z celého sveta, ktorí váš prípad prekonzultujú už od 50 eur. Stačí, ak vybranému špecialistovi pošlete snímky z vašich MRI, CT alebo RTG vyšetrení a do pár dní dostanete nezávislý odborný posudok a ďalšie odporúčania. Služba je dostupná aj v slovenčine, čo v praxi znamená, že aj Slováci môžu konzultovať napríklad špecialistku Laurence Bellaiche, ktorá je hlavnou lekárkou Olympijského tímu Francúzska či futbalistov z FC Arsenal alebo svetové špičky z oblasti neurorádiológie ako je napríklad profesor William Bradley, ktorý je dnes rektorom Ústavu rádiológie Kalifornskej univerzity v San Diegu. Ak vás teda čaká napríklad plánovaná operácia, je dobré uistiť sa, či je nevyhnutná a problém sa nedá vyriešiť aj inak.

64565

Lekári sú do tímu Diagnose.me vyberaní a kontrolovaní Odbornou lekárskou komisiou, ktorá zároveň slúži ako poradný orgán a je medicínskym garantom celého projektu. Pracujú pre známe nemocnice a klinky po celom svete a vo svojej špecializácii patria medzi najlepších. Odborný názor druhého lekára prispieva k väčšej istote a bezpečnosti pacienta, ale aj adekvátnosti zvolenej liečby či jej verifikácii. Na Slovensku nie je všeobecne v legislatíve upravené toto právo pacienta na odborný názor druhého lekára ako je to v iných krajinách. Výhodou telemedíciny je, že lekár v tomto prípade nemá žiadny konflikt záujmov, keďže pacienta fyzicky nelieči, či neoperuje.

Kedy je druhý posudok dôležitý?
Ak sa potrebujete uistiť v stanovenej diagnóze a liečbe.
Ak nie sú vaše výsledky jednoznačné alebo si diagnózou nie je istý váš lekár.
Ak nerozumiete lekárskej správe alebo jednoducho potrebujete viac informácií.
Ak ste konfrontovaní s liečbou, ktorá môže byť nepríjemná a bolestivá alebo so sebou nesie vysokú mieru rizika.

Zdroj: www.diagnose.me, Foto: www.diagnose.me

Napíšte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.