Chcete sa dozvedieť viac o tom, čo vás zaujíma? Napíšte nám váš tip.

Deväť hodín čakania u lekárov

Napísal dňa 13. január 2017

Podľa zistení spoločnosti GfK približne polovica ľudí je nespokojných so súčasnou kvalitou poskytovania zdravotnej starostlivosti.

Podľa zistení spoločnosti GfK približne polovica ľudí je nespokojných so súčasnou kvalitou poskytovania zdravotnej starostlivosti. Najviac sú ľudia nespokojní s čakacími dobami u lekárov,  s prístupom personálu, ale aj celkovou zdravotnou starostlivosťou. 

Približne polovica ľudí je nespokojných so súčasnou kvalitou poskytovania zdravotnej starostlivosti a približne 13 percent ľudí je dokonca veľmi nespokojných.

Koľko čakáme u lekára?

Jedným z najväčších dôvodov nespokojnosti sú pre ľudí čakacie doby u lekárov, a to až pre 37 percent nespokojných ľudí. Čakaním u lekárov strávili ľudia za uplynulý rok v priemere viac ako 9,5 hodiny.

U všeobecného lekára sa pred ambulanciou v priemere čaká 51 minút.  Najdlhšie sa čaká u špecialistu (75 minút) a najkratšie u zubára. Problém získať termín majú ľudia hlavne u špecialistu, u ktorého sa na termín čaká priemerne 7,3 týždňa.

S čím sú ešte pacienti nespokojní?

Medzi ďalšie dôvody nespokojnosti pacientov patrí aj prístup personálu (takmer u jednej pätiny pacientov) a nespokojnosť je aj celkovo so zdravotnou starostlivosťou, a to u 16 percent ľudí. Nasleduje nespokojnosť s poplatkami u lekárov, nedostatočným vybavením a stavom nemocníc, ale aj s kvalitou personálu a vysokými doplatkami za lieky.

 

Zdroj: GfK, Foto: archív

Napíšte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.