Chcete sa dozvedieť viac o tom, čo vás zaujíma? Napíšte nám váš tip.

Ako posilniť imunitu dieťaťa?

Napísal dňa 31. október 2017

Imunita dieťaťa sa vyvíja nielen v prvom roku života dieťaťa, ale počas prvých šiestich rokov.

Len prednedávnom nastúpili školopovinné deti opäť do škôl a okrem úloh začali domov nosiť aj vírusy. Napriek tomu, že sa dieťa snažíte obliekať podľa aktuálnych teplôt, trápi ho horúčka, dráždivý kašeľ a má plný nos.

Rodičia robia chyby najmä v tom, že do školy púšťajú ešte nedoliečené dieťa, ktorého stav sa nástupom do školy nielenže zhorší, je ale aj vysoká pravdepodobnosť, že nakazí aj ostatné deti v triede. Ako teda zlepšiť imunitu detí?

585

Chodievajte s nimi častejšie do prírody

Práve čerstvým vzduchom a pravidelnými prechádzkami v prírode podporíte imunitný systém vášho dieťaťa. Najmä na jeseň však dávajte pozor na veľké výkyvy teplôt. Rána bývajú hmlisté a chladné, zato poobedia sú teplejšie a slnečnejšie. Dieťaťu oblečte viac vrstiev oblečenia a potom ich podľa potreby a počasia vyzliekajte. Nesmiete to však prehnať, pretože aj príliš veľa oblečenia môže vaše dieťa ohroziť. Nezabúdajte najmä na pokrývku hlavy a na šál. O to viac klaďte dôraz na obliekanie, ak s deťmi chodievate plávať. Tak, ako aj kondícia pôsobí pozitívne na imunitný systém, tak aj čerstvý vzduch a príroda sú pre imunitný systém dieťaťa veľmi dôležití.

Neprekurujte domácnosť

Posilniť imunitu dieťaťa môžete aj znížením teploty v interiérových priestoroch. Kúrte, ale miestnosti, kde deti spia a hrajú sa s hračkami na detskom koberci, príliš neprekurujte. Takýmto spôsobom bude dieťa otužilejšie a prechod z interiéru do exteriéru mu nebude až tak veľmi vadiť.

Častému užívaniu antibiotík sa vyhýbajte

Antibiotiká pôsobia proti baktériám. Dieťa však chrípky a teploty nezbavia. Namiesto toho, aby vaše dieťa pojedalo nezdravé antibiotiká, snažte sa jeho imunitu posilniť čerstvým ovocím, zeleninou a kyslým mliekom. Dieťaťu pravidelne robievajte ovocné, ale aj bylinkové čaje. Na bylinkové však pozor. Nie všetky bylinky sú pre dieťatko vhodné.

Imunita dieťaťa sa vyvíja nielen v prvom roku života dieťatka, ale počas prvých šiestich rokov. Prekonávaním infekčných ochorení sa imunita dieťaťa posilňuje. To však neznamená, že zakaždým musíte dieťaťu podávať silné antibiotiká. Siahnite skôr po prírodných antibiotikách. Stačí sa pozrieť do chladničky a špajze a bez najmenších problémov nájdete potraviny, ktoré pomôžu posilniť imunitný systém vášho drobca, a to aj bez toho, aby ste museli utekať do lekárne, zatiaľ čo by vaše dieťa ležalo s horúčkami v posteli a nevládalo by sa hrať ani so svojou najobľúbenejšou edukatívnou hračkou. Keď vášho drobca skolila chrípka, pomôcť vám môže aj poctivý domáci kurací vývar.

V chladnom jesennom období by ste mali deťom variť dennodenne. Tieto potraviny ( morské ryby, cesnak, cibuľa, citrusy; zelená zelenina ako špenát, brokolica; strukoviny a kvalitné mäso) vám pomôžu zvýšiť imunitu nielen vašich detí, ale aj vašu imunitu.

Zdroj: PR Servis, Foto: archív

Napíšte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.