Chcete sa dozvedieť viac o tom, čo vás zaujíma? Napíšte nám váš tip.

Aby dovolenka dopadla na jednotku

Napísal dňa 3. december 2017

Črevné problémy dokážu narobiť na dovolenke poriadne nepríjemnosti.

Krásne zážitky často nie sú jedinou súčasťou dovoleniek. Mnohokrát naše telo dokážu potrápiť tráviace problémy, ale aj nepríjemné úrazy. Nezáleží na tom, či ide o letnú alebo zimnú dovolenku, nástrahy sú vo svojej podstate dosť podobné. Ocitnúť sa v nemocnici je dosť nepríjemné samo o sebe, nieto ešte vtedy, keď ste v zahraničí na dovolenke, kde sa okrem zdravotných problémov treba popasovať aj s jazykovou bariérou.

Dovolenkové črevá

Črevné problémy dokážu narobiť na dovolenke poriadne nepríjemnosti a zároveň postihujú veľké množstvo dovolenkárov. Hnačku môže spôsobiť nielen nedostatočná hygiena, ale aj časový posun, únava a najmä zmena stravy. Predovšetkým v exotických krajinách si dávajte pozor na to, čo pijete a vyhnite sa kohútikovej vode, z ktorej sa vo väčšine prípadov vyrába aj ľad do nápojov. V podnikoch radšej siahnite po sýtenej minerálke alebo fľaškovej limonáde. Ak sa vám ale podarilo ochorieť, myslite na dostatok tekutín i na lieky.

Young woman traveler with sky blue backpack and hat looking map at the sea with long boat thailand background from Ao Nang Beach Krabi. Traveling in Krabi Thailand Traveler summer concept

Úpal

Ani „obyčajný“ úpal sa neoplatí podceňovať, predsa len na to mnohí dovolenkári doplatili. Extrémne horúčavy spôsobujú nadmerné potenie, ktorým sa z organizmu odplavuje voda aj potrebné minerály. Potom už len nasleduje nevoľnosť, bolesť hlavy, smäd a únava. Ak si chcete more a slnko vychutnať aj tak čo najviac, myslite na dostatok tekutín, vyhnite sa káve i alkoholu a tiež priamemu slnku.

Bez cestovného poistenia ani na krok

Zabezpečiť si cestovné poistenie nie je vôbec zložité, no cestovať bez neho je obrovské riziko. Náklady na zdravotnú starostlivosť sa úplne jednoducho dokážu vyšplhať do závratných výšok. Ak nemáte cestovné poistenie, tak si aj za jednoduché ošetrenie môžete zaplatiť stovky eur, nehovoriac o chirurgickom zákroku, za ktorý zaplatíte aj tisícky eur. A chorí už nebudete len z choroby, ale aj kvôli vysokým účtom.

Foto: Bigstockphoto, zdroj: PR Servis

Napíšte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.