Chcete sa dozvedieť viac o tom, čo vás zaujíma? Napíšte nám váš tip.

Ako si dobiť energiu

Napísal dňa 22. apríl 2018

Nedostatok energie, nespavosť, stres, úzkosť, nepravidelné stravovanie – takýmto „životným“ štýlom žije väčšina mladých Slovákov.

Všeobecní lekári apelujú na čoraz častejší problém, a to, že sa v ich ambulanciách objavujú mladí ľudia, ktorí sa sťažujú na nedostatok energie a už v mladom veku sa cítia zničení, vyčerpaní.

Ako si dobiť energiu, aby vás zdravotné problémy obchádzali a aj s pribúdajúcimi rokmi ste sa cítili stále sviežo a vitálne?

pretty-woman-1509956_1280

Čerstvý vzduch

Ak sa cítite hneď ráno po prebudení zničene a zíva sa vám v priebehu celého dňa, doprajte si aspoň hodinovú prechádzku v prírode. Prevetrajte svoj nový štýlový bicykel a zájdite na odľahlejšie miesta, kde vás nebudú rušiť autá na cestách a budete počuť len štebot vtákov. Čerstvý vzduch robí zázraky a je dokázané, že priaznivo vplýva na každý organizmus. Stačí, keď pôjdete na klasickú prechádzku, ale nič sa nestane, keď vysadnete na bicykel a spravíte si menšiu cyklotúru.

Odborníci z University of Rochester dokázali, že študenti, ktorí na čerstvom vzduchu strávili 20 minút denne, mali viac energie ako tí, ktorí boli len vo vnútri.

Zdravé raňajky

Aj vám sa už párkrát stalo, že ste sa zabudli naraňajkovať? Ak áno, snažte sa, aby sa to v budúcnosti neopakovalo. Raňajky sú základným jedlom dňa a ak ich budete vynechávať, neočakávajte, že budete mať počas dňa dostatok energie. Ak ste vegetarián, doprajte si lahodné vegetariánske raňajky, ktoré vášmu telu dajú potrebné živiny a energiu, ktorú si telo pýta. Nikto vám nebude zazlievať, že ste vegetarián, ktorý nejedáva živočíšnu stravu. V reštauračných zariadeniach budete mať síce problém nájsť jedlo, ktoré môžu vegetariáni. Ak si však raňajky budete pripravovať doma, nielenže ušetríte, budete vedieť, čo jete, pretože si pripravíte chutné raňajky len z tých najlepších a hlavne najzdravších surovín.

Počúvajte svoje telo a dávajte mu, čo potrebuje. Jedzte pravidelne, zdravo, často, menšie porcie a uvidíte, že úbytok energie nepostrehnete.

Orechy a semená – zdroj zdravých biologicky aktívnych látok

nuts-3311170_1280

Ak si chcete dobiť energiu, musíte sa pravidelne stravovať, musíte dodržiavať pitný režim, musíte sa hýbať a hlavne musíte chodievať na čerstvý vzduch. Sem-tam si môžete zacvičiť na žinenke, ale radšej sa venujte iným športovým aktivitám. My vám odporúčame obohatiť svoj jedálny lístok o orechy a kvalitné semená. Sú zdrojom biologicky aktívnych látok, ktoré sú pre naše telo nesmierne dôležité.

Zdroj: PR servis, Foto: archív, pixabay.com

Napíšte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.