Chcete sa dozvedieť viac o tom, čo vás zaujíma? Napíšte nám váš tip.

Nosiče pre deti

Napísal dňa 20. apríl 2018

Sú vhodné aj pre vaše dieťatko.

Každej mamičke, ale aj oteckovi sa po narodení prvého potomka zmení život od základov. Prioritou číslo jeden bude práve spokojnosť jej najmenšieho člena.

Mamičky, ktoré sú s dieťatkom nonstop, sa menej vyspia, nestíhajú sa venovať domácim prácam a potrebujú pomoc od partnera, ale aj od iných najbližších rodinných príslušníkov. Vynikajúcim pomocníkom nielen pre prvorodičky sú nosiče pre deti. V čom sú také výnimočné a prečo by ste si ich mali zaobstarať aj vy?

pregnant-775036_1280

Chránia váš chrbát

Každú matku začne po čase bolieť chrbát, najmä, ak je dieťa už väčšie a tým aj ťažšie. Dieťatko si vyžaduje neustálu pozornosť a častokrát ho uspávate práve na rukách. Dlhodobé nosenie dieťatka na rukách však zanecháva následky.

Práve takýto ergonomický nosič pre deti z vysokokvalitných látok vám ochráni chrbát pred silnými bolesťami chrbtice. Je vyrobený na Slovensku a na výber máte množstvo vzorov a značiek. Sú cenovo dostupné, takže sa vôbec nemusíte obávať, že by ste si ich nemohli dovoliť.

Myslite na svoj chrbát už počas tehotenstva a vyberte si vám najviac vyhovujúci ergonomický nosič.

Dostanete sa aj na menej dostupné miesta

Tam, kde sa sama s dieťatkom v kočíku nedostanete, tak tam vám pomôže práve takýto nosič. Využijete ho nielen na letných dovolenkách, kde sa potrebujete presúvať z miesta na miesto oveľa rýchlejšie, ale aj pri bežných každodenných prechádzkach. Nebudete musieť tlačiť kočík a ešte budete mať aj voľné ruky a tak si môžete vychutnávať čerstvú kávu.

Sú navyše skladné. Nosiče vážia len niečo cez jeden kilogram, zato kočíky sú oveľa ťažšie a hlavne menej spratnejšie ako nosiče.

Dieťa je pokojnejšie, vyrovnanejšie

Ak máte uplakané bábätko, práve nosenie vám pomôže. Je dokázané, že pravidelné nosenie v nosičoch pozitívne vplýva na každé bábätko. Dieťatko je vyrovnanejšie, pokojnejšie, menej plače. Kontakt koža na kožu je pre dieťatko, ale aj pre vás dôležitý. Podporuje pocit bezpečia u dieťatka. Navyše nemáte problém dieťatko kedykoľvek nakojiť bez toho, aby vás okolie vyrušovalo a narúšalo túto intímnu chvíľu. Dieťatko môže navyše pozorovať okolie. Stačí, keď mu dáte do ručičky jeho obľúbenú hračku a môžete sa vybrať na prechádzku.

 

Zdroj: PR servis, Foto: archív, Pixabay.com

Napíšte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.