Chcete sa dozvedieť viac o tom, čo vás zaujíma? Napíšte nám váš tip.

Infekcia močových ciest

Napísal dňa 18. júl 2018

Ďalšia chémia? Dajte telu radšej včas prirodzený impulz, nech si pomôže samo.

Kto ju niekedy zažil, dal by všetko za to, aby sa už nikdy neopakovala. Infekcie močových ciest – druhé najčastejšie ochorenie hneď po respiračných ťažkostiach. Problém, ktorý trápi hlavne ženy často a opakovane. Dostaňte sa zo začarovaného kruhu problémov močových ciest a začnite opäť dôverovať hojivej sile svojho tela. Telo je dokonalý organizmus, podporte ho včas prírodou a ono si poradí samo. Poznajte silu D-manózy, nášmu telu prirodzeného monosacharidu, ktorý nežiaduce baktérie prirodzene vyprevadí z močových ciest.

636365

Zdravotné ťažkosti sú asi tá najmenej chcená záležitosť a v lete to platí dvojnásobne. Hlavne keď sa jedná o nepríjemné infekcie močových ciest. Najčastejším pôvodcom baktérie je Escherichia coli, ktorá je baktériou pre telo síce prospešnou, ale do močových ciest skrátka nepatrí. Pokiaľ sa prichytí na sliznici močových ciest, začína sa tu množiť a vytvárať akýsi povlak. Bunky, ktoré sú súčasťou sliznice, majú tendenciu tieto nevítané baktérie pohlcovať. Tak sa na povrchu močových ciest utvára akási zásobáreň baktérií. Namnožené baktérie si môžu vybudovať rezistenciu voči antibiotikám aj imunitnému systému organizmu. Vplyvom toho sa infekcie môžu opakovať a stávajú sa chronickými.

Prírodná forma

Nenechajte tieto problémy zájsť tak ďaleko. Býva to potom začarovaný kruh, z ktorého len ťažko vykĺznete. Pokiaľ prídu ťažkosti, zachovajte chladnú hlavu a nevykúpte hneď celú lekáreň v obave z ďalších antibiotík. Je čas začať opäť dôverovať svojmu telu, tak ako to robili generácie pred nami. Telo si dokáže pomôcť veľmi dobre samo. Je len potrebné ísť mu naproti a podporiť hojivú silu organizmu.

K tomu napomôže telu prirodzený monosacharid. Pôsobí v našom tele veľmi šetrne a zabraňuje zachytávaniu baktérií na sliznici močových ciest a zpôsobovaniu infekcie. Bežne ich nájdeme v jablkách alebo hruškách. Aby sme napr. z jabĺk dostali dostatočné množstvo D-manózy pre boj s infekciou močových ciest, museli by sme ich zjesť asi 8 kilogramov. Reálnejšou a príjemnejšou variantou je preto siahnuť napr. po výživovom doplnku, ktorý využíva čisto prírodnú D-manózu v podobe prášku, ktorý sa rozpustí vo vode.

Zdroj: PR servis, Foto: archív