Chcete sa dozvedieť viac o tom, čo vás zaujíma? Napíšte nám váš tip.

Záleží na zdravom srdci

Napísal dňa 9. júl 2018

Vedeli ste, že až deväť z desiatich Slovákov má minimálne jeden rizikový faktor pre vznik kardiovaskulárneho ochorenia.

A že za takmer polovicu úmrtí na Slovensku môžu kardiovaskulárne problémy?

Prečo je to tak?

Ste aj vy neustále v strese, nič nestíhate, odvšadiaľ a všade sa len ponáhľate, nemáte čas na cvičenie, na relax ani nepomyslíte, dovolenku a oddych ste mali naposledy v lete? Vitajte v klube. Aj vy s najväčšou pravdepodobnosťou patríte medzi ľudí s vyšším kardiovaskulárnym rizikom.

54345

Čo to znamená?

Sú faktory, ktoré ovplyvniť viete a faktory, ktoré ovplyvniť nedokážete. Ak aj vy okrem stresu bojujete s nadváhou, máte poruchu metabolizmu tukov, zistenú inzulínovú rezistenciu, vyšší tlak a nebodaj aj fajčíte, patríte medzi ľudí, ktorí by sa mali zamyslieť, pretože pravdepodobne máte vyššie kardiovaskulárne riziko. Ideálne by bolo, ak by ste sa prestali stresovať, začali sa zdravo stravovať, pravidelne sa hýbať a prestali fajčiť. Krásna predstava, nie?

Najdôležitejšie je začať sa správne starať o svoje cievy a srdce. A s tým vám vieme pomôcť aj my.

Slovenská farmaceutická spoločnosť Biomin, prináša na trh novinku určenú všetkým, ktorým záleží na zdravom srdci – Vitamín K2D3 Protect špeciálne vyvinutý pre ľudí s vyšším kardiovaskulárnym rizikom. Jedna kapsula obsahuje 90 µg vitamínu K2 a 1000 I.U. vitamínu D3cholekalciferolu.

Stres je príčinou mnohých problémov. Veľa ľudí si ani neuvedomuje, že dlhodobý stres môže za vysoký tlak, tráviace problémy, bolesti hlavy, ale aj zlý spánok a podráždenosť.Informuje MUDr. Natália Vaňová, z Internej kliniky UNLP Košice.Je známe, že špeciálna trieda hormónov nazývaná glukokortikoidy znižuje vnímavosť receptora vitamínu D. Najznámejším glukokortikoidom je kortizol, nazývaný aj stresový hormón, ktorý je produkovaný v kôre nadobličiek ako odpoveď na fyzický a emočný stres. Znamená to, že ak ste v strese, existuje vysoký predpoklad, že máte nedostatočnú hladinu vitamínu D, čo je spojené s mnohými problémami.

Dôležitosť slnečného vitamínu D3 potvrdzujú mnohé štúdie, o ktoré sa lekári môžu v posledných rokoch oprieť. Vďaka nim dnes už vieme s istotou potvrdiť, že vitamín D3 zabezpečuje nielen efektívne vstrebávanie vápnika do krvi, ale je mimoriadne dôležitý pri takmer všetkých procesoch v našom tele. Rovnako dôležitý je aj z hľadiska vitamínov „novoobjavený“ vitamín K2, ktorý nielenže smeruje vápnik do kostí a zubov, ale zároveň aj bráni ukladaniu vápnika do ciev a tkanív,upresňuje MUDr. Natália Vaňová.

Zdroj: PR Servis, Foto: archív

 

Napíšte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.