Chcete sa dozvedieť viac o tom, čo vás zaujíma? Napíšte nám váš tip.

Ako sa stať masérom?

Napísal dňa 21. august 2018

Výhodou povolania maséra je to, že pomáhate ľuďom.

Predstavte si, že ste profesionálny masér, resp. masérka, a vďaka svojmu umeniu dennodenne uľavíte desiatim ľuďom, ktorí k vám prídu. Jedného možno trápi boľavý krk, iného chrbát, ďalší má kŕč v nohe. A všetkým dokážete pomôcť, pričom práve týmto si zarábate na živobytie.

Ak ste sa pred rokmi rozhodli vydať iným kariérnym smerom a študovali ste niečo iné, tak netreba zúfať. V prakticky akomkoľvek veku je možné absolvovať masérsky kurz, kde sa z vás stane skutočný masér s platným certifikátom. Poďte sa s nami inšpirovať a nájsť spôsob ako sa stať vyškoleným masérom.

Man having back massage in medical office

1. Ujasnite si, že to naozaj chcete robiť

Nie je dobré pustiť sa do niečo v štýle „hŕŕ“ a potom sa na to po mesiaci vykašľať. Ak skutočne premýšľate o tom, že sa vydáte na „masérsku dráhu,“ ujasnite si u vás vnútri, že to naozaj chcete robiť. Pripravte sa na to, že sa môžete dennodenne stretnúť s rôznymi ľuďmi a rôznymi situáciami, ktoré nebudú vždy len jednoduché. Naštudujte si, čo budete musieť zvládnuť a myslite na to, že toto povolanie nie je len o zručnosti rúk, ale aj o psychickej odolnosti. Potom sa do toho môžete pustiť.

2. Vyberte si dobrý masérsky kurz

V podstate jediný reálny spôsob ako popri štúdiu na univerzite (vhodné pre mladých ľudí) získať vedomosti o práci maséra, je masérsky kurz. Určite nie je dobré čerpať znalosti o masírovaní len z rôznych inštruktáží na internete či z iných neoverených zdrojov. Uvedomte si, že reálnu prax získate len na masérskom kurze. Výhody týchto kurzov sú jasné – školia skúsení lektori z praxe, k dispozícii máte všetky teoretické podklady a tie si budete môcť vyskúšať aj v praxi. Samozrejmosťou je záverečný certifikát v prípade úspešného zloženia skúšok.

3. Hľadajte si praktické uplatnenie

Už počas masérskeho kurzu je fajn „rozhodiť siete“ a hľadať si konkrétne uplatnenie v praxi. Masérov hľadajú v zdravotníckych zariadeniach, kúpeľoch, welness či vo fitnescentrách. Pozícia maséra je typická aj pre športové kluby, tam však treba najprv trochu skúseností, pretože nemasírujete bežných ľudí, ale profesionálnych športovcov. Každopádne treba myslieť dopredu, aby ste už po ukončení masérskeho kurzu mali zabezpečenú prácu v tejto oblasti. A ak si uplatnenie nenájdete, stále si môžete k sebe domov kúpiť masérsky stôl, založiť živnosť a masírovať tam. Myslite hlavne na to, aby ste pomohli ostatným a aby vás toto stále netradičné masérske povolanie vnútorne napĺňalo. Lebo ak práca človeka baví, tak potom aj jej výsledky budú oveľa lepšie.

Zdroj: PR servis, foto: archív