Chcete sa dozvedieť viac o tom, čo vás zaujíma? Napíšte nám váš tip.

Neničte si vlasy počas chladných dní

Napísal dňa 18. september 2018

Aby vaša koruna zostala rovnako žiarivá a krásna, máme pre vás 5 rád ako na starostlivosť pred zimou.

Dlhé, po plecia, krátke, blond, farby medu alebo čokolády, ryšavé, hnedé, vlnité, farbené,… Toľko prívlastkov na opis ženskej koruny krásy! Už len preto nám na ich dokonalosti záleží! Počas teplých dní na nich pôsobilo veľa slnka, morskej i chlórovej vody, počas jesene a zimy zas ďalšie nástrahy.

Chlad, hmly, mráz, silný vietor…toto sú negatívne vplyvy, ktoré pôsobia na ich kvalitu vlasov. Aby vaša koruna zostala rovnako žiarivá a krásna, máme pre vás 5 rád ako na starostlivosť pred zimou. Prečítajte si ich v nasledujúcich riadkoch a pripravte svoje vlasy na zimu.

pretty-woman-1509956_1280

1. Pestrá strava, dostatok vitamínov, pravidelný pitný režim

Vlas je útvarom pokožky. Z nej dostáva všetku výživu potrebnú na svoj rast. Dodané látky ovplyvňujú aj jeho kvalitu. Ak teda zanedbávate niektorý z predchádzajúcich bodov, odrazí sa to na oboch. Pokožka môže stratiť sviežosť a pružnosť, vlasy sa začnú štiepiť, lámať a v horšom prípade i nadmerne vypadávať. Prispôsobte chladnejšiemu počasie nielen šatník, ale aj výber potravín. Začať môžete napríklad doplnením železa. Cestou z práce či pred obedňajšou prestávkou zjedzte hrsť obľúbených orieškov, ľanových alebo slnečnicových semienok. Sú plné vitamínov, ktoré ocenia vaše vlasy, nechty i pokožka. Nezabúdajte ani na dostatok zelene. Brokolica, stonkový zeler, petržlenová vňať, ale aj uhorka, kivi, avokádo. Čerstvá zelenina a ovocie dodajú vlasom lesk a vitalitu. Vyberte si, čo vám chutí, pridajte ovsené vločky a skúste napríklad populárne smoothie. Patríte k vášnivým pestovateľom a záhradkárom? Skvelým variantom je červené bobuľové ovocie.

2. Skúste zábaly, masky a tinktúry vlastnej výroby

Ak ste ešte nijaké neskúšali, určite tak urobte. Nebojte sa experimentovať. Začať môžete napríklad olejmi – olivovým či kokosovým. Väčšie množstvo použite na končeky, postupne rozotrite na celú dĺžku a jemne rozmasírujte po pokožke hlavy. Zabaľte do mikroténového vrecka alebo fólie, teplého uteráka a nechajte pôsobiť aspoň 30 minút. Dôkladne umyte. Masky vytvoríte rovnako jednoducho. V zásade platí, že to, čo vlasom prospieva zvnútra, účinkuje i zvonka. Rozmixujte kúsok avokáda, pridajte citrónovú šťavu, troška medu, prípadne vaječný žĺtok a naneste na vlasy. Ak chcete ošetriť vlasovú pokožku, vyživiť korienky alebo len zvýšiť lesk vlasov, pomôžu vám aj doma vyrobené vodičky na oplachovanie. Žihľava dodá lesk, zlepší rast a hustotu, priaznivo pôsobí na rýchlo mastiace sa vlasy. Lopúch pokožku upokojí a posilní rast. Harmanček pôsobí protizápalovo, vlasy mierne zosvetľuje a hydratuje, takže je vhodný pre blondínky. Mäta osvieži, je účinná proti lupinám a upokojí svrbenie. Levanduľa čistí vlasovú pokožku, dezinfikuje a regeneruje. Bylinky môžete rôzne kombinovať, záleží len na vás. Ak chcete pripraviť tinktúru vhodnú na masáž hlavy, zalejte ich bezfarebným alkoholom aspoň na 3 týždne. Následne preceďte. Po umytí vlasov aplikujte ku korienkom a neoplachujte.

Ak chcete mať silné a krásne vlasy vyskúšajte Revitalon Forte, ktorý obsahuje unikátnu kombináciu vyváženého množstva rastlinných extraktov, vitamínov, minerálnych látok a dôležitých aminokyselín. Tie pôsobia vnútri organizmu, vyživujú vlasy priamo od korienkov a súčasne prispievajú k udržaniu prirodzeného stavu zdravých vlasov. Stačí len jedna kapsula denne, pričom v každej kapsule je extra silná dávka aminokyselín, zinku, selénu, biotínu a extraktu z prasličky. Aminokyseliny sú základnými stavebnými kameňmi „vlasovej“ bielkoviny keratín, ktorá vytvára štruktúru vlasov i nechtov a rozhoduje o ich kvalite. Významný vplyv na kvalitu vlasov majú i ďalšie látky, ako napr. biotín, selén a zinok, ktoré prispievajú k zlepšeniu vzhľadu a štruktúry oslabených vlasov a ich rastu. Revitalon Forte teraz kúpite s praktickým darčekom- turbanom vyrobeným zo stopercentnej bavlny.

3D_revitalon_90_kapsli+turban_LR

3. Navštívte kaderníčku

Radikálne skrátenie vlasov naozaj nie je potrebné. Stačí odstrániť zničené rozštiepené končeky. Tie sa po lete určite objavia. Zbavením sa pár centimetrov vrátite vlasom hebkosť a jemnosť na dotyk. Celý účes bude navyše pôsobiť upravenejšie a štýlovejšie.

4. Doprajte im čas na vysušenie

Aspoň na krátko odložte fén a žehličku. Opakované vystavovanie teplu vlasy vysúša a odoberá im lesk. Aby ste ušetrili čas i energiu ráno, umyte si vlasy po príchode z práce a nechajte voľne vyschnúť. Alebo tak spravte aspoň hodinku predtým, ako sa chystáte do postele. Spánok s mokrými vlasmi neprospieva ani ich zdraviu, ani vzhľadu.

5. Chráňte pred chladom

S príchodom silných studených vetrov, dažďov a mrazivých rán by ste mali myslieť aj na ochranu svojich vlasov. Rovnako ako celé telo, aj tie je potrebné na chlad primerane zabezpečiť. Pred odchodom z domu jemne votrite na končeky vlasov hydratačný olej. Vrch hlavy účinne ochráni čiapka. Ak však s jej nosením nie ste úplne stotožnená, omotajte si okolo krku šál alebo šatku tak, aby boli vlasy skryté pred nepriaznivým počasím.

Zdroj: PR servis, Foto: archív