Chcete sa dozvedieť viac o tom, čo vás zaujíma? Napíšte nám váš tip.

Všetko o liposukcii

Napísal dňa 24. september 2018

Kto by dnes nechcel vyzerať dobre a pritom pre krásu nepohnúť ani prstom?

Ak ste sa rozhodli pre jednoduchší spôsob stratenia váhy a vytvarovania si príťažlivých partií pomocou liposukcie, zamerajte sa aj na svoj lymfatický systém.

Veľa ľudí si prítomnosť a predovšetkým funkciu lymfatického systému vo svojom tele vôbec neuvedomuje. Pre náš organizmus je však práve tekutina – lymfa veľmi dôležitá. S nástupom neinvazívnych liposukcií by sa tak do popredia mala dostať aj podpora priechodnosti a čistenia lymfatických ciest.

565464

Samotný lymfatický systém zodpovedá za zber a odplavovanie odpadových látok z telesných tkanív. Za normálnych okolností pretekajú lymfatickým systémom skoro 4 litre tekutín obsahujúce vodu, bielkoviny, tuky, soli, odumreté bunky, baktérie a látky, ktoré vznikajú ako odpad metabolických procesov. Zároveň je lymfatický systém súčasťou obranného mechanizmu nášho organizmu pred infekciami a nádorovými ochoreniami. Lymfa ako svetlo žltá tekutina obsahuje lymfatickú plazmubiele krvinky, lymfocity. Prúdi k jednotlivým lymfatických uzlinám, ktoré sú zvonku hmatateľné a sú umiestnené na krku, v podpazuší alebo v slabinách. Lymfa je dôležitá najmä z hľadiska prečisťovania organizmu od rôznych škodlivín. Keďže je lymfatický systém tvorený cievami, ktoré sa nepriamo zúčastňujú krvného obehu, ich úlohou je odvádzať prebytočnú tekutinu z medzibunkového priestoru späť do krvi. Pokiaľ sú lymfatické cievy poškodené, tekutina sa hromadí pod kožou a vznikajú opuchy, známe ako lymfedémy. Tok lymfy je veľmi pomalý a je udržiavaný aj pohybmi kostrového svalstva.

Veľké nebezpečenstvo číha v posledných rokoch aj vďaka zvýšenému záujmu o neinvazívne liposukcie. Tuk je rôznymi metódami v tkanivách rozpustený a odvádzaný práve do lymfatického systému. Nedostatočne rozpustené častice tuku však môžu spôsobiť zanesenie až upchanie lymfatických ciev, čo môže spôsobiť závažný problém.

Riziko vzniku problémov s lymfatickým systémom po zákroku neinvazívnej liposukcie možno výrazne znížiť nasadením lieku systémovej enzýmoterapie Wobenzymom, ktorý podporuje prietok lymfy v tele, a tým i rýchlejšie odstránenie uvoľnených častíc tuku z organizmu.

Zdroj: PR Servis, Foto: archív