Chcete sa dozvedieť viac o tom, čo vás zaujíma? Napíšte nám váš tip.

Čaká vás laserová operácia očí?

Napísal dňa 6. november 2018

Zorientujte sa v nich!

Dioptrické chyby zraku sú súčasťou života mnohých ľudí. No nie každý sa dokáže vyrovnať s nosením okuliarov či kontaktných šošoviek, prípadne im prekážajú pri každodenných činnostiach i zamestnaní. V takom prípade je veľmi účinným a v dnešnej dobe veľmi obľúbeným riešením laserová operácia očí.

Podstatou každej laserovej operácie je modelácia tkaniva rohovky tak, aby došlo k oprave refrakčnej chyby, ktorou pacient trpí. Medzi tie patrí krátkozrakosť, ďalekozrakosť a astigmatizmus. Všetky tieto refrakčné chyby dokáže vyriešiť laserová operácia očí. V očnej klinike iClinic si môžete vybrať z niekoľkých typov operácie, resp. vám tú najlepšiu možnú pre vás pomôže vybrať očný špecialista. Laserové operácie očí sa delia v podstate na dve veľké skupiny, a to povrchové a hĺbkové metódy.

Screenshot 2017-11-24 at 09.07.51

Z-Lasik a Relex Smile

Hĺbkové postupy sa vyznačujú tým, že sa pri nich dioptrie upravujú v hĺbke rohovky, pričom nedochádza k povrchovému poškodeniu rohovky a ide o bezbolestný zákrok. K hĺbkovým postupom, ktoré využívajú lekári pri laserovej operácii očí na očnej klinike iClinic, patrí Relex Smile a Z-Lasik.

Laserová operácia očí s použitím metódy Relex Smile je vhodným riešením pre tých, ktorých trápi astigmatizmus a krátkozrakosť. Používa sa pri nej špeciálny femtosekundový laser, pričom sa vnútri rohovky vytvorí lentikula, ktorá sa potom vyberie von cez laserom vytvorený otvor. Očná chyba sa upraví aj bez použitia stehov a porušenia povrchu rohovky.

Pre pacientov s problémom s ďalekozrakosťou je vhodnejším riešením laserová operácia očí s použitím metódy Z-Lasik. Zákrok je rozdelený na dve fázy, pričom sa použije femtosekundový aj excimerový laser. V prvej časti sa vytvorí tzv. lamela, ktorú v druhej časti chirurg odklopí, pomocou excimerového laseru vykoná úpravu rohovky a následne zaklopí naspäť. Táto lamela bezbolestne priľne späť na rohovku po niekoľkých hodinách.

Zdroj: PR Servis, Foto: Bigstockphoto

Napíšte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.