Chcete sa dozvedieť viac o tom, čo vás zaujíma? Napíšte nám váš tip.

Študentská kvapka krvi

Napísal dňa 20. november 2018

Počet pravidelných darcov krvi stúpa.

Do aktuálneho 24. ročníka Študentskej kvapky krvi® sa počas prvých dvoch týždňov zapojilo 9 500 darcov krvi, z toho 1 400 prvodarcov. Kampaň je náborovou kampaňou Slovenského Červeného kríža.

Prostredníctvom #nevyhovarajsa vyzvali mladých ľudí k darcovstvu krvi aj známe osobnosti. Svoje videá a výzvy k darovaniu krvi zverejňovali na sociálnych sieťach aj samotní študenti a mladí ľudia z celého Slovenska, vďaka čomu sa SČK podarilo osloviť viac darcov ako po minulé roky.

Kampaň tentoraz oveľa výraznejšie šírime prostredníctvom sociálnych médií, kde sa o nej dozvedia tisíce ľudí. Na priebežných výsledkoch vidíme, že známe osobnosti i červenokrižiaci svojimi príspevkami mnohých k darovaniu krvi skutočne inšpirovali. Ďakujeme všetkým, ktorí sa tentoraz nevyhovárali a počas kampane doslova vyhrnuli rukávy a darovali krv. Naša vďaka patrí i všetkým pravidelným darcom krvi. Ich pomoc je neoceniteľná,“ hovorí Zuzana Rosiarová, generálna sekretárka Slovenského Červeného kríža.Kampaň je už v druhej polovici, stále sa však do nej môže zapojiť ktorýkoľvek dospelý a zdravý človek. Študentskú kvapku krvi začali študenti, no pridať sa môže každý.

Na Slovensku daruje ročne krv viac ako 317 000 ľudí, z toho pravidelných darcov krvi je 113 820. Ich počet podľa údajov Národného centra zdravotníckych informácií za obdobie posledných päť rokov vzrástol o 12,6%. Šíriť osvetu a propagáciu bezpríspevkového darcovstva krvi pomáha aj náborová kampaň Slovenského Červeného kríža, ktorá pokračuje do 16. novembra 2018 a do ktorej sa stále môžete zapojiť aj vy. Podrobnejšie informácie o podmienkach darovania krvi i prehľadný zoznam mobilných odberov v rámci Študentskej kvapky krvi® je dostupný na webovej stránke www.redcross. sk, na Instagrame slovak_red_ cross a Facebooku Slovenský Červený kríž – Spolu pomôžeme.

Zdroj: Kampaň organizuje Slovenský Červený kríž v spolupráci s Národnou transfúznou službou SR a hematologicko-transfúznymi oddeleniami nemocníc.

Foto: archív