Chcete sa dozvedieť viac o tom, čo vás zaujíma? Napíšte nám váš tip.

Podpora imunity

Napísal dňa 19. december 2018

Aké sú účinné spôsoby na podporu imunity?

Wikipédia definuje imunitný systém ako komplex reakcií vo vnútri organizmu, ktoré ho ochraňujú pred chorobami a zápalmi spôsobenými baktériami, vírusmi, hubami, či tumorovými bunkami. Jeho hlavnou úlohou je rozoznať dobré látky, ktoré prospievajú nášmu telu, od tých zlých.

V tomto období by sme si mali dať záležať na podpore imunity. Práve imunita chráni náš organizmus pred patogénmi a vírusmi, ktorých je v zimnom období viac než dosť. Ako podporiť imunitu, aby vám patogény neoslabili imunitný systém?

Užívajte L-lyzín

Lyzín je aminokyselina, ktorú si ľudský organizmus nedokáže vyrobiť sám a preto ju musíme prijímať v strave. Nájdeme ju v týchto potravinách – parmezán, ryby, šošovica, fazuľa, arašidy, bravčové mäso, hovädzie mäso, pšeničné otruby. Hrá dôležitú úlohu pri vstrebávaní vápnika, pri budovaní svalov, ale aj pri zotavovaní sa po chirurgických zákrokoch. Dôležitú úlohu zohráva aj pri podpore imunity.

nuts-3311170_1280

L-lyzín v kombinácii s vitamínom B6 a echinaceou purpurea nájdete v zdraviu prospešných tabletkách L-lyzínu, ktoré prispievajú k prirodzenej obranyschopnosti organizmu a správnemu fungovaniu imunitného systému.

Ak chcete podporiť imunitný systém, užívajte tabletky L-lyzínu. Odporúčame vám ich užívať vždy ráno nalačno. Zapite ich dostatočným množstvom vody.

Otužujte sa

Nemusíte sa stať členom OZ Slovenské ľadové medvede. Stačí, ak pri sprchovaní nebudete používať horúcu a teplú vodu, ale skôr studenú. Otužovať sa môžete aj neprekurovaním domácností, pravidelným pohybom na čerstvom vzduchu, ale aj spaním pri teplote maximálne 17-18ºC. Na vašu imunitu priaznivo vplývajú aj kúpeľné pobyty, ale otužovanie má tiež veľmi priaznivý vplyv na váš imunitný systém.

girl-1246525_960_720

Okrem posilnenia imunity má priaznivé účinky aj na telesnú zdatnosť a odolnosť organizmu.

Jedzte potraviny, ktoré podporujú imunitu

Echinacea purpurová, cesnak, cibuľa, chren, rakytník rešetliakovitý, ďumbier lekársky (známejší viac pod názvom zázvor), ale aj citrusové plody, najmä grapefruit, dokážu posilniť vašu imunitu a podporiť obranyschopnosť organizmu.

Jedzte tieto potraviny, ktoré podporujú imunitu a nezabúdajte ani na dostatočný pitný režim. Odporúčame kombináciu bylinkových sypaných čajov a chutných čiernych čajov TeekanneTeekanne čaje sú z ponuky komerčných značiek čajov najchutnejšie.

green-tea

Dávajte pozor na váš imunitný systém, pretože ak čo i len trošku zanedbáte starostlivosť o svoju imunitu práve v zimnom období, môže sa vám to vypomstiť. Môžu sa objaviť skryté zápaly prejavujúce sa na koži – napríklad herpes simplex.

Zdroj: PR servis, Foto: archív