Chcete sa dozvedieť viac o tom, čo vás zaujíma? Napíšte nám váš tip.

Čokoládovo-pudingová torta

Napísal dňa 20. február 2019

Jednoducho, rýchlo a bez výčitiek.

Prekvapte svoju polovičku touto zdravou čokotortou, veď láska predsa ide cez žalúdok. Na jej prípravu potrebujete len pár ingrediencií, takže ju máte hotovú raz-dva a úspech zaručený. Veď kto by nemal rád spojenie lahodných chutí čokolády, ovocia a šľahačky? Tradičný recept obľúbenej maškrty sme navyše vylepšili o zdravé suroviny, aby ste si ju mohli dopriať bez strachu o vašu postavu. Prečítajte alebo pozrite si náš recept a pustite sa do toho. Vlastnoručne pripravený, zdravý a chutný darček povie o vašej láske viac ako tisíc ruží.

Čo budete potrebovať?

1 lyžičku kakaa

1 proteínovú palacinku KetoDiet s vanilkovou príchuťou

4 proteínové tyčinky KetoDiet s príchuťou čokolády

Na plnku:

3 proteínové pudingy KetoDiet s čokoládovou príchuťou

500 ml mlieka

1 smotana na šľahanie

100 ml vody

Postup

Najprv na strúhadle nahrubo nastrúhame proteínové tyčinky.

Pridáme palacinkovú zmes, 1 lyžičku kakaa, 100 ml vody a všetko poriadne premiešame. Na plech si pripravíme papier na pečenie, vysypeme pripravenú zmes a lyžicou uhladíme. Dáme piecť na 180 °C (teplý vzduch) na 8 až 10 minút.

Kým sa korpus upečie, zatiaľ do misky vysypeme 3 vrecúška čokoládového pudingu a pridáme 500 ml mlieka, rozmiešame pomocou mixéra a vložíme do chladničky zhruba na 30 minút, aby nám puding stuhol. Medzitým si vyšľaháme šľahačku.

Stuhnutý puding následne jemne zmiešame so šľahačkou a lyžičkou kakaa.

Vzniknutý krém natrieme na korpus, ktorý máme pripravený ideálne v tortovej forme, dozdobíme (napríklad malinami) a necháme zatuhnúť.