Chcete sa dozvedieť viac o tom, čo vás zaujíma? Napíšte nám váš tip.

Ako sa vyhnúť stresu

Napísal dňa 3. apríl 2019

Začnite myslieť pozitívne a obklopujte sa len pozitívnymi ľuďmi.

Žijeme v pretechnizovanom svete, kde každý jednotlivec kladie na seba príliš veľké nároky a robí všetko preto, aby bol úspešný a dosiahol to, čo si vysníval.

Treba sa však zamyslieť nad tým, či má vôbec zmysel niečo siliť a vystavovať sa stresovým situáciám, ktoré nášmu sebavedomiu a celkovo nášmu telu vôbec neprospievajú. My si myslíme, že to nemá zmysel. Ako sa vyhnúť stresu?

Stres

Začnite myslieť pozitívne a obklopujte sa len pozitívnymi ľuďmi

Negatívnym myslením nikdy nič nedosiahnete. Ak práve trávite čas dokončovaním diplomovej práce a sústredíte sa na obhajobu a štátnice, určite ste pod veľkým stresom a pozitívne myslenie vám v tejto chvíli príde úplne nepredstaviteľné, nereálne. Nech už sa nachádzate v akejkoľvek ťažkej situácii, za každú cenu myslite pozitívne. Každá situácia sa nejako vyrieši a jednoducho zmierte sa s tým, že nie všetko dopadne úplne podľa vašich plánov. Život si nikto z nás nedokáže presne nalinkovať a práve v tom je to čaro. Myslite pozitívne a hlavne obklopujte sa pozitívnymi ľuďmi a nie „požieračmi energie“. Je vedecky dokázané, že pozitívne myšlienky znižujú hladinu stresu a dlhodobo nám zlepšujú našu náladu.

Vyrozprávajte sa

Ak vás niečo dlhodobo ťaží a trápi, vyrozprávajte sa svojej najbližšej osobe. Najbližšia osoba by mala byť váš životný partner, poprípade rodič. Ak problém pomenujete a budete o ňom hovoriť, stres a nervozita razom zmiznú, opadnú z vás. V súčasnej dobe však vznikajú konflikty nielen medzi susedmi, ale najmä v partnerských vzťahoch, kedy sa zdá byť jediným riešením na danú situáciu/ spor práve služba mediácie. Ak sa chcete vyhnúť stresu a chcete s ním bojovať, problémy riešte okamžite a nečakajte, že sa vyriešia samé. Uvidíte, že sa budete cítiť omnoho lepšie. A ak máte problémy v partnerskom vzťahu, nebojte sa vyhľadať mediátora.

Relaxujte

Ak sa chcete vyhnúť stresovým situáciám, doprajte si dostatok spánku a hlavne, začnite viac relaxovať. Zdravie máte len jedno a vôbec to nestojí za to uháňať sa každý deň a zahŕňať sa množstvom povinností.

Plánujte si čas a hlavne pravidelne relaxujte. Dodá vám to viac energie. Všetko zvládnete rýchlejšie, keď nebudete pod tlakom. Ak máte dieťa vo vyhľadávanej Súkromnej materskej škole v Trenčíne, vyzdvihnite ho a spravte si deň pre seba. Samozrejme iba vtedy, ak máte voľno v práci.

Typickými príznakmi stresu je plačlivosť, záchvat hnevu, zrýchlený pulz, zvýšený tlak, pocit beznádeje, ale aj záchvaty paniky. Ak jeden z týchto príznakov máte, odporúčame vám ešte raz si prečítať tento článok. Zdravie máte len jedno. Nenechajte si ho preto zničiť práve stresom.

Zdroj: PR servis, Foto: archív, pixabay.com

Napíšte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.