Chcete sa dozvedieť viac o tom, čo vás zaujíma? Napíšte nám váš tip.

Problémy s erekciou

Napísal dňa 27. máj 2019

Problémy s erekciou trápia nielen mužov v stredných rokoch, ale čoraz častejšie aj mladých mužov.

Akýkoľvek zdravotný problém dokáže zamávať s psychikou človeka. Najväčšími strašiakmi spomedzi chorôb sú okrem civilizačných chorôb aj neplodnosť, či problémy s erekciou.

Problémy s erekciou trápia nielen mužov v stredných rokoch, ale čoraz častejšie aj mladých mužov. Konkrétne na Slovensku sa k týmto problémom priznalo približne pol milióna mužov. Číslo môže byť omnoho väčšie, nakoľko mnohí muži sa boja o týchto problémoch hovoriť a zatajujú ich.

Definícia problémov s erekciou

Problémy s erekciou charakterizujú neschopnosť muža dosiahnuť a udržať kvalitnú erekciu pre intímny styk. Odhaliť príčinu problémov s erekciou môže byť pre muža náročné. Je dokázané, že problémy s erekciou spôsobujú depresie, čo vedie ešte k zhoršeniu stavu. Ak muž chce odstrániť problémy s erekciou, musí nájsť príčinu, čo ich spôsobuje.

Ak problémy s erekciou pretrvávajú dlhšiu dobu (aspoň pol roka), hovoríme o erektilnej dysfuncii.

63546345

Čo môže spôsobovať problémy s erekciou?

Užívanie liekov

Príčin môže byť niekoľko. Problémy s erekciou môže spôsobovať napríklad aj užívanie antidepresív a antipsychotík, ktoré síce pomáhajú potláčať úzkosť, ale tlmia libido, čím výrazne zhoršujú kvalitu erekcie. Stres býva najčastejším spúšťačom viacerých chorôb. Môžete sa presvedčiť, že aj v prípade problémov s erekciou to platí.

Niekedy stačí, ak si partnerka kúpi sexy spodné prádlo a kvalita erekcie sa zlepší. Odporúčame partnerkám, aby potešili svojich partnerov, ktorých trápia problémy s erekciou tak, že si kúpia sexy spodné prádlo. Odporúčame aj partnerom kúpiť vtipné spodné prádlo. Je dôležité muža rozveseliť, aby zabudol na problémy a sústredil sa na intímne chvíle. Nezabúdajme, že stres a depresie kvalitu erekcie ešte viac zhoršujú.

Nezdravý životný štýl, najmä zlé stravovanie

Problémy s erekciou môže spôsobovať aj životný štýl. Fajčenie, alkohol a zlá životospráva sú nezdravé pre každého,aj pre mužov, ktorí majú problémy s erekciou. Úprava jedálnička a zlepšenie životosprávy viditeľne pomôže zlepšiť stav a dokonca aj pomôže odstrániť problémy s erekciou. Očakávať okamžité výsledky však nemôžeme. Odporúčame začať príjmom čerstvého ovocia a zeleniny. Ak vám surová zelenina a ovocie nechutí, môžete si kúpiť výkonný mixér na smoothie a robiť si chutné šťavy.

Flat-lay of colorful smoothies in bottles with fresh tropical fruit and superfoods on concrete background, top view. Healthy, clean eating, vegan, vegetarian, detox, dieting breakfast food concept

Je potrebné zamerať sa predovšetkým na príjem stravy bohatej na horčík a zinok (tekvicové semienka, strukoviny). Práve horčík a zinok pozitívne vplývajú na kvalitu erekcie.

Kvalitu erekcie môžu zlepšiť aj antioxidanty, ktorých úlohou je ničiť voľné radikály v bunkách. Mužom, ktorí majú problémy s erekciou, odporúčame piť zelený čaj.

Zdroj: PR servis, Foto: archív