Chcete sa dozvedieť viac o tom, čo vás zaujíma? Napíšte nám váš tip.

Zdravé prostredie pre vývoj detí

Napísal dňa 27. máj 2019

Práve počas šestonedelia si matka a dieťa vytvára puto, ktoré bude trvať do konca života.

Po narodení prvého dieťaťa sa život partnerov zmení o 360º. Prioritou muža aj ženy bude novonarodené bábätko, ktorému bude potrebné venovať všetku pozornosť. Práve počas šestonedelia si matka a dieťa vytvára puto, ktoré bude trvať do konca života.

Ak ale chcete, aby bolo vaše dieťa spokojné, nie je potrebné nakupovať luxusné značkové oblečenie a vyberať ten najmodernejší kočík. Je potrebné vytvoriť zdravé prostredie pre vývoj dieťaťa.

Začnite výberom náučných hračiek

Trh s hračkami je presýtený a viaceré hračky z komerčných hračkárstiev nespĺňajú bezpečnostné parametre. Už viackrát sa riešilo, že niektoré hračky nevyhovujú a sú dokonca nebezpečné pre dieťa. Obsahujú súčiastky, ktoré sú z nevyhovujúcich materiálov a dieťa ich môže prehltnúť.

Cute little newborn baby boy lying on bed with his teddy bear, sleeping, close up

Ak chcete vytvoriť zdravé prostredie pre vývoj svojich detí, nenakupujte hračky bezhlavo a uprednostňujte interaktívne hračky a edukatívne hračky. Jedná sa o vnímavé, resp. náučné hračky, ktoré rozvíjajú logické myslenie dieťaťa a zlepšujú jemnú motoriku.

Namiesto plastových hračiek uprednostňujte drevené hračky. Drevené hračky vydržia aj pre mladších potomkov a máte istotu, že zdravie dieťaťa neohrozia.

Dajte si záležať na zariadení spacej zóny detskej izby

Okrem výberu kvalitných hračiek je potrebné zamerať sa na kvalitné zariadenie detskej izby, konkrétne však spacej zóny. Odporúča sa kúpiť rastúcu detskú posteľ, kvalitný matrac vyhovujúci váhe dieťaťa a samozrejme aj výber kvalitných obrázkových detských obliečok. Odporúčajú sa obliečky zo 100% bavlny, zo 100% organickej bavlny, v zimných mesiacoch flanelové obliečky.

Aby nebol narušený spánok dieťaťa, odporúča sa posteľ neumiestňovať hneď k dverám a zároveň ani priamo pod okno.

Kupujte kvalitný nábytok do študijnej zóny

Keď už dieťa vyrastie a onedlho má nastúpiť do školy, je potrebné riešiť reorganizáciu detskej izby. Do detskej izby pribudne študijná zóna. Práve v tejto zóne nesmie chýbať kvalitný stôl so stoličkou, kde si bude môcť dieťa robiť domáce úlohy.

Pri kúpe nábytku do študijnej zóny je potrebné myslieť na zdravie chrbtice dieťaťa a z tohto dôvodu bývajú odporúčané rastúce stoly a rastúce stoličky. Rastúca stolička a rastúci stôl umožnia dieťaťu nastaviť si výšku sedacej časti/ pracovnej plochy podľa potreby (podľa aktuálnej výšky).

Keďže dieťa rastie rýchlo, pre rodičov bude kvalitný rastúci nábytok do študijnej zóny dobrá investícia.

Zdroj: PR servis, Foto: archív