Chcete sa dozvedieť viac o tom, čo vás zaujíma? Napíšte nám váš tip.

Bielkovina mladosti

Napísal dňa 30. august 2019

To najlepšie z prírody pre naše zdravie.

Kolagén ako základnú stavebnú jednotku-bielkovinu v našom organizme pravdepodobne netreba predstavovať. Veď sa o ňom učia už deti v škole. Okrem toho o kolagéne počúvame, čítame v médiách alebo vidíme v reklamách. Možno však jeho dôležitosť pre naše zdravie niekedy podceňujeme.

Kolagén dostal pomenovanie bielkovina mladosti práve preto, lebo v mladom veku ho máme najviac a nemusíme riešiť jeho úbytok. Ale po 25. roku života nám automaticky začne odbúdať a postupne sa jeho množstvo zmenšuje. Nemali by sme túto situáciu podceňovať a chýbajúci kolagén doplniť vhodnými náhradami.

Zázračný vitamín

Keď sme mladí a plní sily, neuvedomujeme si, že je to najmä vďaka kolagénu. Keď sa mladosť pominie a začnú sa ozývať naše kosti, kĺby, vlasy strácajú svoj lesk, nechty sa lámu a o pleti ani nehovoriac, vtedy zistíme, ako veľmi je kolagén pre nás dôležitý. Naše telo si ho už však nedokáže vyprodukovať samo a treba mu pomôcť.

Našťastie nám prichádza na pomoc prírodný kolagén, ktorý ten náš-ubúdajúci- perfektne zastúpi. Prírodný kolagén sa najviac podobá bielkovine v našom tele a jeho účinok je vidieť najrýchlejšie na pleti. Pozitívne pôsobí na pohybový aparát a zmierňuje bolesti.

Pre koho je kolagén určený?

Možno povedať, že deti a mladí ľudia do 25 rokov nemusia riešiť úbytok kolagénu, pretože ich organizmus ho obsahuje v bohatom množstve. Pozornosť by však mali zbystriť všetci ostatní, ktorým kolagén ubúda a signály jeho nedostatku sa ozývajú. Vo všeobecnosti by sme mali dopĺňať telo kolagénom od určitého veku, napr. po štyridsiatke. Najviac by ho však mali používať športovci, seniori, obézni ľudia, ťažko pracujúce osoby alebo ženy v menopauze. Tieto skupiny ľudí sú viac vystavené vyššiemu úbytku a strate kolagénu ako ostatní ľudia.

black1

Dobrou správou je, že kolagén je dnes bežne dostupný vo viacerých formách-v tabletkách, v prášku alebo v krémoch. Jeho účinky sú nenahraditeľné a pre náš organizmus veľmi pozitívne. Pocíti to naša pleť, vlasy, šľachy, kosti či kĺby a vďaka pravidelnému užívaniu kolagénu si zlepšíme kvalitu svojho života.

Zdroj: PR servis, Foto: archív