Chcete sa dozvedieť viac o tom, čo vás zaujíma? Napíšte nám váš tip.

Úprava hmotnosti a posilnenie imunity

Napísal dňa 24. január 2020

Ak by ste chceli schudnúť a zároveň posilniť imunitu, riaďte sa nasledujúcimi radami.

Vianočné sviatky sú už síce za nami, ale viacerí z vás až teraz uvažujú nad tým, že by mali niečo spraviť so svojou váhou. Počas Vianoc len málokto z nás dokáže odolať koláčom, zákuskom, zemiakovému šalátu a chutnému údenému mäsu. Navyše málo pohybu na čerstvom vzduchu prispelo aj k oslabeniu imunity.

Ak by ste chceli schudnúť a zároveň posilniť imunitu, riaďte sa nasledujúcimi radami.

Pohyb na čerstvom vzduchu

Aj keď zima je tento rok veľmi slabá, neznamená to, že prechádzkam na čerstvom vzduchu by ste sa mali vyhýbať. Vždy, keď vám to čas dovolí, choďte na prechádzku do prírody. Pobyt v prírode má pre ľudský organizmus len samé priaznivé účinky.

Je dokázané, že pobyt na čerstvom vzduchu v prírode zmierňujte stres, príznaky depresie, zlepšuje imunitný systém, pomáha redukovať vysoký krvný tlak, rýchlejšie vám pomáha zotaviť sa po operáciach, zlepšuje pamäť a sústredenie. Navyše pobyt v prírode je spojený s fyzickou aktivitou, preto okrem posilnenia imunity posilníte aj svoje svalstvo a podarí sa vám upraviť váhu.

Ak teda chcete upraviť hmotnosť a posilniť imunitu, oblečte si pánske teplákové súpravy (dámy samozrejme dámske) a vyrazte do prírody. Teraz cez zimu nezabúdajte na vrstvenie a využívanie kvalitného termoprádla.

Sport woman sitting and resting after workout or exercise in fitness gym with protein shake or drinking water on floor. Relax concept. Strength training and Body build up theme. Warm and cool tone

Pozor na svalovú únavu

Pri pravidelných prechádzkach nebudete pociťovať únavu svalov, avšak ak ste sa dlhodobo nehýbali a na prvýkrát to preženiete, môžete pociťovať svalovú únavu. Vyskúšajte vodoliečbu napríklad na víkendovom pobyte v kúpeľoch, alebo si tzv. vodoliečbu spravte aj doma. Bude to síce in ako v kúpeľoch, no vaše telo si po fyzickej námahe dostatočne oddýchne.

Odporúčame používať esenciálne oleje, ktoré keď po kvapkách budete pridávať do horúceho kúpeľa, vaše svaly sa dostatočne zregenerujú.

Posilnenie imunity

Upraviť hmotnosť sa vám podarí pravidelnými prechádzkami, turistikou, či napríklad cvičením na hrazdách. Ako ale posilniť imunitný systém? Odporúčame pitím sypaných bylinkových čajov (lipy, medovky, šalvie) a konzumáciou potravín, ktoré obsahujú vysoké množstvo vitamínu C.

Posilniť imunitu posilníte aj konzumáciou kvalitných kuracích vývarov a častejšou konzumáciou zázvoru, rakytníka rešetliakového a šípok.

Zdroj: PR servis, Foto: archív