Chcete sa dozvedieť viac o tom, čo vás zaujíma? Napíšte nám váš tip.

Zmeňte svoj interiér a náladu nielen detí

Napísal dňa 18. február 2021

Samolepky na detský nábytok sú minuloročným trhákom.

Niet divu, originálne a farebné samolepky môžu rýchlo vdýchnuť opotrebovanému (no stále funkčnému) nábytku druhý život.

Samolepky na nábytok – ktoré si vybrať? 

Ako si vybrať samolepky na nábytok? Vhodné samolepky na nábytok do detskej izby sú také, ktoré sa nebudú stierať – deti sa rady dotýkajú úplne všetkého, preto sa oplatí pred nákupom samolepiek uistiť, že sú odolné voči nečistotám a prachu, ale aj odtlačkom prstov a mechanickému poškodeniu. Okrem toho by takáto samolepka mala byť nestierateľná a trvanlivá, a to aj pri každodennom chytaní. Samolepky sa lepia veľmi rýchlo, ale treba dbať na to, aby ste ich v prípade potreby mohli rovnako rýchlo odlepiť bez toho, aby ste poškodili nábytok.

Samolepky do chlapčenskej izby

V chlapčenskej izbe sa osvedčia motívy spojené s cestovaním, vesmírom a koníčkami nadväzujúcimi na počítačové hry, filmy a komiksy. Farebné samolepky rozjasnia interiér a poskytnú nábytku druhý život. Takéto samolepky budú užitočné hlavne na miestach, kde je nábytok zničený, aby sa zakryli viditeľné poškodenia.

Ak chcete rýchlo zmeniť interiér, ktorý je stále v dobrom stave, no nechcete venovať čas a úsilie nákupu nového nábytku, stačí sa zásobiť dekoratívnymi samolepkami. Originálnym nápadom sú samolepky na dvere na mieru. Tieto samolepky nielenže zakryjú poškodenie dverného polepu, ale tiež zmenia zvyklosti v celom dome!

Samolepiaci polep na dvere ľahko zakryje nedokonalosti a ochráni dvere pred ďalším poškodením. Je tiež odolný proti odretiu a vďaka tlači v najvyššej kvalite nestratia farby svoju intenzitu. 

girl-511883_1280

Samolepky do dievčenskej izby

Pri zariaďovaní dievčenskej izby sa najčastejšie volia ľahké, romantické a pastelové motívy. Niet sa čo čudovať, malé dievčatká milujú svoje kvetinové kráľovstvo! Do takejto miestnosti sa skvele hodia samolepky na nábytok s motívom lúky, poľných kvetov, pastelových pivoniek a ružových záhrad, ktoré budú krásne ladiť s bielym nábytkom v škandinávskom štýle. Ak uvažujete o obnovení dverného polepu, nemusíte meniť všetky dvere! Samolepky na dvere, ktoré sú v ponuke obchodu Tulup, majú rôzne vzory a farby, a budú sa hodiť ku každému interiérovému štýlu.

Samolepky do kuchyne a obývačky

V novej výstavbe je kuchyňa často otvorená do obývacej izby, preto doplnky do oboch miestností vyberajte rozumne, aby ste vytvorili elegantný a originálny celok. Do kuchyne v škandinávskom štýle si môžete zvoliť farebné samolepky na nábytok, ktoré prelomia neutrálne farby a vdýchnu interiéru jedinečný charakter. Vzhľadom na to, že obývačka často slúži malým deťom ako miesto na hranie, je vhodné polepiť citlivé miesta na nábytku, aby sa zabránilo nečistotám a poškodeniu. Takéto dekorácie nielen umožnia ochrániť nábytok v obývacej izbe pred odtlačkami prstov najmenších detí, ale budú originálnou výzdobou interiéru, ktorá uchváti členov domácnosti a hostí.

Zdroj: tulup.sk, Foto: pixabay.com