Chcete sa dozvedieť viac o tom, čo vás zaujíma? Napíšte nám váš tip.

Najmódnejšie motívy nástenných obrazov a plagátov

Napísal dňa 17. august 2021

Estetická a zaujímavá výzdoba interiéru je to, čo poskytuje miestnosti charakter a útulnosť a prinúti vás v nej zostať.

Jedným z najjednoduchších, ale extrémne efektných spôsobov, ako vyzdobiť dom alebo byt, je ozdobiť ho zaujímavými nástennými plagátmi alebo obrazmi. Správne zvolený obraz alebo ich súprava môžu vytvoriť jedinečnú atmosféru v miestnosti a zdôrazniť jej farebnú schému a štýl.

Ešte pred niekoľkými rokmi boli nástenné plagáty vnímané skôr len ako súčasť výzdoby izby teenagera. Dnes môžu byť extravagantnou alebo elegantnou výzdobou klasického interiéru. Prítomnosť nástenných obrazov a plagátov navyše nemusí byť obmedzená na obývaciu izbu. V súčasnej dobe je na trhu veľa nevšedných a zaujímavých vzorov, ktoré možno použiť aj ako dekoratívny prvok v spálni, izbe pre hostí, kuchyni a dokonca aj kúpeľni.

coloray_galaz_zwierzeta_ptak_562884 (1)

Obrazy a plagáty na stenu – aký dekoratívny motív si vybrať?

Vďaka širokému výberu nástenných obrazov a plagátov, ktoré dnes nájdete v obchodoch, nie je výber najzaujímavejších a najvhodnejších motívov pre náš interiér žiadny problém. A aké motívy nástenných dekorácií patria v súčasnej dobe medzi najobľúbenejšie? Ide o predovšetkým o rôzne druhy krajinomalieb zobrazujúcich krásne a pôsobivé výhľady na hory, husté lesy, rozľahlé more a úzke horské potoky. Tieto typy obrazov sú veľmi univerzálne a veľmi vhodné pre interiéry s takmer akoukoľvek výzdobou. Krajiny najčastejšie umiestňujeme na stenách v obývacej izbe, ale rovnako dobre fungujú aj v spálni – najmä ak patrí skutočnému milovníkovi prírodných krás.

Obľúbené sú tiež rôzne druhy máp. Zvyčajne ide o plagáty alebo – https://tulup.sk/obrazy-na-platne – zobrazujúce minimalistické usporiadanie mestských ulíc. Plagáty v podobe máp sú stále obľúbenejšou výzdobou moderných interiérov. Tento motív sa skvele hodí do svetlých miestností, ktoré sú udržiavané v pokojných tónoch.

Veľmi obľúbené sú aj obrazy a plagáty s motívom filmu alebo knihy a plagáty vo vintage štýle. Tieto typy obrazov umožnia vdýchnuť interiéru výnimočnú a neopakovateľnú atmosféru. Vintage plagáty sa navyše najčastejšie umiestňujú nielen do obývacej izby a spálne, ale aj na steny v kuchyni, a dokonca aj v kúpeľni. Rovnako obľúbené sú aj moderné obrazy v kreslenom štýle, jednoduché, zábavné, často zobrazujúce karikatúry.

Vo svete nástenných dekorácií sa tiež stal veľmi populárnym aj ďalší motív, alebo skôr trend. V posledných rokoch ide o veľmi módny spôsob prezentácie daného obrazu nie na jednom, ale na niekoľkých samostatných plagátoch, ktoré tvoria jeden celok rozdelený na niekoľko častí. Takto je možné veľmi zaujímavo vyzdobiť väčší priestor a poskytnúť dekorácii akýsi rytmus – pútavý a fascinujúci.

Nástenné plagáty a obrazy predstavujú jednoduchý spôsob, ako vytvoriť zaujímavý interiér. Výber vhodného motívu by mal závisieť na našom vkuse, rovnako ako na štýle a výzdobe miestnosti, kde má byť umiestnený. To vám umožní nájsť obraz, ktorý sa najlepšie osvedčí vo vašom interiéri a vdýchne mu jedinečný charakter.

Zdroj: PR servis, Foto: archív