Chcete sa dozvedieť viac o tom, čo vás zaujíma? Napíšte nám váš tip.

Zranenia pri varení

Napísal dňa 28. september 2021

Doba pandémie priniesla v niektorých smeroch aj pozitíva.

Mnohí sme sa naučili častejšie stáť za sporákom a tým sme sa aj kvalitnejšie stravovali a nezaťažovali peňaženku. Hitom bolo kváskovanie. Do varenia a pečenia sa zapájal takmer každý člen domácnosti.

Častejším pobytom v kuchyni sa však zvýšilo aj riziko zranenia. Viete si ošetriť rany a variť s chuťou ďalej?

Zabezpečte si lekárničku

Základom pri úrazoch je nepodliehať panike, vhodná dezinfekcia a vybavená lekárnička. 

Lekárničku si zvyčajne zaobstarávate raz do roka, či polroka preto je dôležité dbať na jej kvalitný obsah. Ako prvé väčšinou vyťahujete dezinfekciu. Keďže dnes je na výber veľa druhov dezinfekčných roztokov, vyberajte pozorne. Tu je zopár tipov ako na to:

  • Dezinfekcia by nemala štípať a obsahovať alkohol – to je dôležité najmä pri deťoch, starých ľuďoch, veľmi citlivých osobách či chúlostivých častiach tela a obzvlášť pri niektorých typoch zranení. 
  • Uprednostnenie dezinfekcie s obsahom jódu je vítané – jód zničí väčšinu baktérií, vírusov a plesní v rane, takže pôsobí proti potenciálnej infekcii a ďalším možným zdravotným komplikáciám.
  • Ideálne ak je určená na pokožku i sliznice.

Rezná rana

Ostré nože pri krájaní zeleniny, mäsa, či torty často spôsobia rezné rany. Tie menšie, ktoré si nevyžadujú zásah lekára, si môžeme ošetriť sami. 

MUDr. Svetlana Šefčíková_lekárka

„Ak sa porežeme, krvácanie rýchlo zastavíme prúdom tečúcej vody, ranu neumývame mydlom. Okolie rany ošetríme dezinfekciou a vyčistenú ranu sterilne prekryjeme náplasťou alebo obväzom,“ hovorí lekárka MUDr. Svetlana Šefčíková. Ak rana neprestane krvácať, vytvoríme tlakový obväz pomocou sterilného štvorca alebo čistej vreckovky. Pokiaľ to je možné, poranenú časť dáme do vyvýšenej polohy. Obmedzí to prúdenie krvi do postihnutého miesta a rana by mala prestať krvácať. Ak neprestane krvácať, vyhľadáme lekára. 

Obareniny a popáleniny

Pri varení vznikajú obareniny najčastejšie pri manipulácii s horúcou vodou. Ohrozené sú aj deti, ktoré rady asistujú v kuchyni. Často sa stáva, že na seba stiahnu zo stola obrus
s horúcou polievkou alebo čajom. „Ak sa tak stane, ranu okamžite chladíme prúdom tečúcej vody. K ochladzovaniu rany nikdy nepoužívame ľad. Prúd vody je najúčinnejší spôsob liečby. Ak je zasiahnutie rozsiahlejšie, vyhľadáme doktora a postupujeme podľa jeho pokynov,“ hovorí lekárka Šefčíková.

Ak sa rozhodneme vypražiť si rezne, rozpálený olej pri tejto aktivite určite nie je náš najlepší kamarát, najmä ak nám kvapne voda na rozpálenú panvicu. Z panvice začne prskať olej, ktorý nás ľahko zasiahne. Zasiahnuté miesto bolí, páli a vzniká začervenaná koža. Pomôžeme
si okamžitým chladením studenou vodou, pokým sa nám neuľaví. Ranu môžeme následne ochrániť obväzom, ktorý ale príliš nesťahujeme. Popáleniny netreba brať na ľahkú váhu.
Ak bolesť a pálenie neustupuje, alebo ak vznikne veľký opuch či je zasiahnutá väčšia časť pokožky, navštívime lekára.

Štyri stupne popálenín:

Ak sú popálené miesta iba začervenané, prípadne opuchnuté, ide o popáleniny prvého stupňa. Pri tomto stupni popálenia sa môžu objaviť aj tmavšie červené škvrnky. Zasiahnutá
je iba vonkajšia časť pokožky.

Pri druhom stupni popálenia sa objavujú bolestivé opuchy, pľuzgiere a postihnuté miesto
je začervenané. Zasiahnutá je vonkajšia a aj vnútorná časť pokožky.

Popáleniny tretieho a štvrtého stupňa zaraďujeme medzi tzv. ťažké popáleniny. V koži boli prerušené nervové spojenia a tak popálenina nebolí ani nepáli. Koža v prípade popáleniny tretieho stupňa býva biela. Štvrtý stupeň popálenia zahŕňa tepelné poranenie aj iných orgánov než iba kože. Farba kože môže byť v tomto prípade čierna.

Zdroj: PR servis, Foto: archív