Chcete sa dozvedieť viac o tom, čo vás zaujíma? Napíšte nám váš tip.

Mileniáli a starnúca pleť

Napísal dňa 27. február 2022

Či chceme alebo nie, stopy pribúdajúcich rokov badať už aj na našej pleti.

Hovorí sa, že s vekom prichádza múdrosť. No nielen ona. Či chceme alebo nie, stopy pribúdajúcich rokov badať už aj na našej pleti. Výnimkou nie sú ani dnešní mileniáli. Tí by mali začať uvažovať nad beautifikáciou. Hoci sa tak vôbec necítia, starnú už aj oni.

Narodili sa medzi rokmi 1985 až 1995. V súčasnosti sú plní síl a ešte stále veria vo svoje ideály. A to aj napriek tomu, že im život už neraz hodil poleno pod nohy. Nad estetickými zákrokmi a procedúrami niektorí z nich len mávnu rukou, no nájdu sa aj takí, ktorí vedia, že čím skôr sa o svoje zdravie a zovňajšok začnú starať, tým dlhšie si udržia mladistvý vzhľad. Často však majú nerealizovateľné predstavy.

„Ešte stále sa nechajú zmiasť sociálnymi sieťami a všetkým, čo tam vidia. Fotografie či videá, ktoré ich idoly a populárne osobnosti zverejňujú, však veľmi často nekorešpondujú s realitou. Sú výsledkom rôznych aplikácií a filtrov. Počas konzultácie s mileniálmi najprv pomenujeme, čo ich trápi, čo je jeho problémom a nájdeme individuálne riešenie. Výhodou je, že majú prehľad o tom, čo súčasná estetická medicína ponúka,“ hovorí o prípade z praxe MUDr. Janka Holešovská, vedúca lekárka popradskej kliniky Medicor.

Nevyspatí

Pleť mladých ľudí dnes viac než stres ničí ich životný štýl. Alkohol, fajčenie, nedostatok spánku aj pohybu na čerstvom vzduchu. „Nepriateľom pokožky je dnes aj tzv. modré svetlo. Generácia Y, ako sa mileniálom tiež hovorí, väčšinu dňa sleduje obrazovky počítačov, tabletov, mobilných telefónov. Často až do neskorých nočných hodín pozerajú filmy a seriály na streamovacích službách. Pleť je tak šedastá, pôsobí nezdravo a unavene. Navyše, starosti im začína robiť aj bytová otázka, starostlivosť o deti a mladú rodinku,“ pokračuje sympatická lekárka z Popradu.

Viac spôsobov, jedno riešenie

Práve pre túto vekovú kategóriu je vhodná beautifikácia. A teda jeden z najžiadanejších estetických postupov súčasnosti. Cieľom je prirodzená harmonizácia tváre, odstránenie drobných nedostatkov, pričom výsledok pôsobí prirodzeným dojmom. Okolie si myslí, že dotyčná osoba sa zrelaxovala na dovolenke, prípadne zmenila životný štýl.

Jednou z foriem beautifikácie je čoraz obľúbenejšia a populárnejšia drakuloterapia. „V kombinácii s kyselinou hyaulorónovou dokážeme udržať pokožku zdravú, dlhodobo sviežu, elastickú, s prirodzeným jasom,“ hovorí MUDr. Janka Holešovská. Pri drakuloterapii sa na omladenie pleti používa krvná plazma dotyčnej osoby, ktorá je bohatá na krvné doštičky. Jej veľkou fanúšičkou je Emma Drobná aj moderátorka Katka Becca Balážiová.

„Ide o zanedbateľný odber, do 16 mililitrov. Následne sa odobratá krv umiestni do špeciálnej centrifúgy, kde sa od krvi oddelia jednotlivé časti. Pre nás sú dôležité krvné doštičky, ktoré obsahuje práve jedna zo zložiek – plazma. Jej súčasťou sú totiž rôzne rastové faktory a proteíny, ktoré regenerujú pokožku. Zároveň podporujú a urýchľujú jej hojenie. Získaná plazma sa bezprostredne aplikuje priamo na miesto, ktoré si zákrok vyžaduje,“ opisuje zákrok lekárka.

Ďalšou odporúčanou procedúrou je peelingové ošetrenie. Na mysli tu nemáme voľnopredajné masky či krémy, ale ošetrenie, ktoré môže vykonávať len odborne vyškolený lekár. Vynikajúce výsledky dosahujú peelingy v prípade drobných jazvičiek, napríklad po akné. V rámci beuatifikácie sa osvedčila aj mezoterapia. Ide o mini invazívnu techniku, zameranú na omladenie a povzbudenie pleti. Tá je regenerovaná, hydratovaná, podporená je obnova kolagénu a elastínu. Mezoterapia revitalizuje pokožku tváre, okolie očí, krku, dekoltu a rúk. Ide o akýsi kokteil  minerálov, vitamínov, antioxidantov a vysoko koncentrovanej prirodzenej nezosieťovanej kyseliny hyaulorónovej.

„Obľúbenou je aj procedúra známa ako beauty sandwich. Ide o opakované ošetrenie v krátkom časovom intervale, pričom sa strieda drakuloterapia s mezoterapiou v určitom pomere. Výsledky sú viditeľné už po druhom ošetrení, pričom sa uzatvoria póry, odstránia sa prípadné zápalové procesy, pleť sa rozjasní, stane sa hebkejšou,“ dodáva MUDr. Janka Holešovská z kliniky Medicor.

Súčasná mladá generácia si uvedomuje, že môže výrazným spôsobom ovplyvniť to, ako sa cíti, a teda aj to, ako navonok človek vyzerá. Podstúpiť neinvazívny a prirodzený zákrok dnes nie je tabuizovanou témou. Veď nie je nič zlé na tom, že občas vieme prírode pomôcť tak, aby sme do jej chodu nezasiahli viac, než je potrebné a zároveň sa cítili vo svojom tele zdravo a sviežo.

Zdroj: PR servis, Foto: archív