Chcete sa dozvedieť viac o tom, čo vás zaujíma? Napíšte nám váš tip.

Pre koho je vhodná pamäťová pena?

Napísal dňa 21. apríl 2022

Nie je to tak dávno, keď nikto nevedel, že nejaká pamäťová pena vôbec existuje.

Boli sme schopní sa vyspať na čomkoľvek, neskôr sme pochopili, že to, na čom ležíme, dokáže ovplyvniť celý deň a náš zdravotný stav. Kedysi bola na propagáciu peny natočená aj reklama, ktorá mala úspech u staršej generácie.

V poslednej dobe sa jej obľuba zvýšila, a to nielen vďaka cenovej dostupnosti. Možno nemáte prehľad o materiáloch v matracoch, a možno by vás aj mohlo zaujímať, či by práve vo vašej posteli bol vhodný penový matrac.

Čo sa využíva pri výrobe?

Samozrejme, vo všetkom sú šikovne spojené chemikálie s polyuretánom. To má za následok, že hneď ako sa natiahnete, matrac sa vytvaruje podľa vášho tela. Pri výrobe sa dbá na to, aby výrobok disponoval viskozitou a elasticitou.

Viskozita

Viskozita je dôležitá k tomu, aby sa materiál pri stlačení hneď nezmačkol. Namiesto toho sa stlačí pomaly a veľmi neochotne. Pozrite sa napríklad na med. To je pravý význam viskozity.

Elasticita

Elasticita umožňuje výrobku sa natiahnuť a tým zmeniť aj tvar. Pritom sa však zároveň vráti do pôvodnej podobyNič na seba nenechá dlho čakať, a tak sa stalo, že sa veľkoodberateľom stali nemocnice. Neskôr sa vyvinuli aj vankúše do invalidných vozíkov.

Joyful,Healthy,Older,Woman,Sitting,On,Bed,,Waking,Up,After

Výhody pamäťových matracov

Matrace tvorené pamäťovou penou možno zaradiť medzi kvalitné matrace, pri ktorých sa cena pohybuje od 250 eur. Často bývajú pre pamäťovú penu používané rôzne synonymá, typu: visco alebo lenivá pena. Ide však fakticky o jeden a ten istý produkt. 

Je však potrebné dávať pozor, nie je pena ako pena. Aj u pamäťovej peny je rozdiel v tuhostiach. Často sú v ponuke aj lacné matrace z pamäťovej peny, ale tie sa čoskoro preležia, keďže vďaka použitiu nekvalitných materiálov takáto pamäťová pena čoskoro stratí svoju elasticitu.

Niektorí predajcovia majú aj luxusné penové matrace, ktoré predstavujú vyššiu investíciu. Treba však podotknúť, že vám matrac tohto typu dokáže zachrániť spánok, a tým aj život.

TIP: Vynikajúce sú luxusné matrace Curem.

Matrac si kupujú ľudia, ktorí trpia artritídou. Vďaka tomu, že dokáže udržať vaše telo v prirodzenej polohe, pomáha predchádzať bolesti chrbta a hlavy. Vďaka pamäťovej pene sa taktiež značne zníži tlak na kĺby a nedochádza k prerušeniu krvného obehu. Každý matrac býva označený podľa tuhosti, ale každá tuhosť sa náročnejšie posudzuje. V tomto prípade oceníte pohodlie pamäťovej peny.

Veľkou prednosťou matraca z lenivej peny je aj to, že sa “nehúpe”. U niektorých iných typov sa táto skutočnosť stáva veľmi nepríjemným štandardom. Váš spánok tak bude s matracom z visco peny pohodlný fakticky v akejkoľvek polohe.

Výborná možnosť pre alergikov

Jednotlivé komponenty sú vyrábané tak, aby sa v nich neusadzovali roztoče a nedochádzalo k vzniku plesní. Do matraca nie je použitá vlna ani perie. 

Niektoré typy majú totiž v sebe zabudované pružiny a vzduchové valce, ktoré vytvárajú zbytočné priestory a odpadisko pre kumuláciu vášho potu a odumretých kožných buniek. Takto pripravíte hostinu pre roztoče a pôdu pre plesne. To vám však u penových produktov nehrozí.

Prispôsobivosť ku krivkám

Na toto slovné spojenie sa dnes zákazník najlepšie chytá. Kto by totiž chcel ležať na niečom nepohodlnom? Pritom by ste mali otlačené a boľavé kĺby, zaseknuté nervy a zle priechodné krvné riečisko. Nie je potrebné vravieť, k čomu by to viedlo.

V každom prípade, viskozita vám pomôže zrovnať tlak v matraci a zároveň vás podoprie v bokoch a ramenách. Preto sa materiál tak rýchlo uplatnil v nemocniciach. Pomáha ľuďom k lepšiemu spánku a pôsobí ako prevencia voči preležaninám. 

Matrace s lenivou penou by si mali zaobstarať ľudia, ktorí spia na jednom boku. Dôležité je taktiež prečítať si všetko, čo potrebujete vedieť o lenivej pene.

Zdroj obrázka: fizkes / Shutterstock.com